E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Teatri

Etiketim: teatri

Teatri/ Rama citon Pëllumb Kullën: Duhet një ndërtesë europiane

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mendimin e regjisorit, aktorit, diplomatit dhe profesorit të njohur Pëllumb Kulla. Rama shkruan mendimin e profesorit, ku thuhet ndër...

Rama thotë se edhe Zamira Kita është për shembjen e teatrit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një tjetër citim të aktorëve të njohur shqiptarë. Rama ka shpërndarë opinionin, sipas tij, të aktores Zamira Kita. Në citimin,...

Rama vijon gjuetinë e aktorëve që mendojnë si ai për shembjen...

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë opinionin e një tjetër artisti në “Facebook” që kërkon një Teatër të ri Kombëtar. Rama shkruan se aktori Helidon...

Rama heq çdo dyshim/ Tenderi për Teatrin Kombëtar fasadë, fituesi i...

Shkruan Vincent W.J. van Gerven Oei Përmes një postimi në Facebook, Kryeministri Edi Rama na i hoqi të gjitha dyshimet se procedura e tenderit për...

Regjisori amerikan: Protesta për teatrin, unike e frymëzuese

Është ora 1 pasmesnate kur oborrit të Teatrit Kombëtar i afrohen dy silueta. Të gjithë ata që bëjnë rojën e natës janë mësuar ta...

Hapet llogaria bankare/ Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, thirrje për mbështetje...

Aleanca për Mbrotjen e Teatrit ka kërkuar ndihmën e qytetarëve duke i ftuar këta të fundit të marrin pjesë në nismën për ruajten godinave...

“Teatri”, Basha: Hajduti psiqik, dhjetëra miliona euro nga klanet e drogës...

Kreu i PD, Lulzim Basha i rikthehet edhe një herë aferës 200 milionë euroshe të Teatrit Kombëtar. Përmes një postimi në Facebook, lideri i opozitës...

Basha: Ramën nuk e zë gjumi për 200 milionë eurot e...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar, ku duke marrë shkas nga insistimi i kryeministrit për shembjen...

”Tërheqja e Veliajt nga teatri, taktikë djallëzore”, Tupe: Rama ka humbur...

I ftuar pasditen e sotme në studion e FaxNews, për të folur për zhvillimet e fundit rreth Teatrit Kombëtar, ka qënë  shkrimtari dhe përkthyesi...

VIDEO/ Budina-Sorecës: Nuk është e politizuar situata. Jemi investuar tre orë...

Regjisori Robert Budina ka replikuar ashpër me ambasadorin e Bashkimit Europian në vendin tonë Luigi Soreca, i cili kashprehur sot keqardhjen e tij se...

EDITORIAL

Meta: Zgjidhja nuk është tërheqja dhe justifikimet foshnjore, por përballja me të keqen dhe ligësinë! O SOT O KURRË!

Presidenti Ilir Meta ka bërë sot një reagim të fortë në facebook me rastin e ditës ndërkombëtare...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com