E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Teatri Kombetar

Etiketim: Teatri Kombetar

Teatri Kombëtar, Arben Derhemi: Ju që shantazhoni nuk më bëni dot...

Aktori i njohur Arben Derhemi i përfshirë në negociata me Bashkinë e Tiranës për Teatrin e ri Kombëtar, shkruan në rrjetet sociale se është...

Veliaj: Me Teatrin e Ri, Tirana do aplikojë për kryeqytetin Europian...

Ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar, rikonstruksioni i Operas, rindërtimi nga e para e Teatrit të Hapur në Parkun e Liqenit, si dhe çelja...

Manjani: Do ta firmos atë peticion për Teatrin, ky është pushtllëk...

Në një postim në facebook, ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, deklaron se do të firmos peticionin që ka si qëllim të ndalojë shembjen e...

Robert Ndrenika: Mos më kryqëzoni pse ndryshova mendje për Teatrin

Aktori Robert Ndrenika ka sqaruar qëndrimin e tij lidhur me godinën e Teatrit Kombëtar. Ndrenika thotë se ka qenë githmonë për ndërtimin e një teatri...

Ylli Manjani: Erdogani hoqi qafe “Gülenistët”, Edvini do heqë qafe “Esadistët”!

Nga: Ylli Manjani -  “Esadistët” si “Gülenistët”... E përsëris: Ligji për prishje-ndreqjen e Teatrit Kombëtar është anti-demokratik. Nuk bazohet as në Kushtetutë e as në asnjë standart...

VIDEO/Përplasen folësit te protesta e teatrit

Në protestën kundër prishjes së Teatrit sot u regjistrua edhe një incident, që i detyroi organizatorët të ndërhynin. Një djalë i ri rreth të njëzetave...

Regjisori Qëndrim Rijani: Shqipëria dhe shqiptarët kanë nevojë për një Teatër...

Një nga regjisorët e rinj më të suksesshëm në Maqedoni, Qëndrim Rijani, i cili pak kohë më parë solli në Tiranë veprën e mirënjohur...

Qeveria e vlerëson tokën te Teatri me 470 euro për metër...

Projektligji kontrovers, i cili iu dorëzua Kuvendit me “procedurë të përshpejtuar” i vlerëson 8 mijë metrat katrorë tokë publike të Teatrit Kombëtar me vetëm...

Dokumenti/Projektligji për shembjen e Teatrit Kombëtar

Qeveria ka miratuar projektligji për ndërtimin e godinës së re të Teatrit Kombëtar. Pak orë pasi kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj njoftoi dakortësimin me pjesën...

Vokshi çon në Parlamentin Europian çështjen e Teatrit Kombëtar

Parlamenti Europian në Bruksel diskutoi mbi trashëgiminë kultutore në Europë me praninë e autoriteteve më të larta të Bashkimit Europian si kreu i Parlamentit...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...