E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Teatri Kombetar

Etiketim: Teatri Kombetar

Teatri, Vasili dhe ish-deputetët e LSI-së krah aktorëve dhe qytetarëve

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili dhe ish-deputetët, Endrit Braimllari dhe Floida Kërpaçi, kanë dalë në mbështetje të aktorëve dhe qytetarëve tek...

Gentian Zenelaj: Të ruajmë Teatrin Kombëtar jo vetëm si godinë por...

Teksa vijon që të jetë e tensionuar situata përpara godinës së Teatrit Kombëtar, një mesazh të fortë për kolegët ka pasur dhe aktori Gentian...

Lulzim Basha u bashkohet artistëve në mbrojtje të Teatrit Kombëtar

Kreu i opozitës Lulzim Basha u bashkohet artistëve dhe mbështetësve të tyre që janë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Që prej orëve të para të...

Live/ Situatë e tensionuar te Teatri Kombëtar, artistët përplasen me policinë

Është tensionuar situata përpara Teatrit Kombëtar. Kësaj herë artistë dhe qytetarë më të shumtë në numër po konfrontohen fizikisht me policinë. Artistët dhe përfaqësues të...

Artisti përballë Diktaturës!

Nëse ka një rast kuptimplotë që tregon, se si shteti ligjor shqiptarë ka rënë dhe mbi të është instaluar autokracia e Edi Ramës; është...

Teatri Kombëtar, përplasje mes policisë dhe qytetarëve (VIDEO)

Që në orët e para të mëngjesit, qindra forca të Policisë së Shtetit kanë rrethuar godinën e Teatrit Kombëtar në Tiranë dhe po përplasen...

“Ik, shporru, sharlatan”, qytetarët përzënë deputetin nga Teatri Kombëtar

"Shporru, sharlatan, ik…", këto ishin disa nga thirrjet në orët e para të mëngjesit të sotëm ndaj deputetit Kujtim Gjuzi. Ky i fundit ka shkuar...

Heqja e objekteve nga Teatri Kombëtar, godina 24 orë nën vëzhgim

Lajmërimi se Ministria e Kulturës do të zbrazë godinës e Teatrit Kombëtar për të prishur më pas dhe kompleksin, ka mobilizuar artistët, të cilët...

Qytetarët nuk lejojnë zbrazjen natën të Teatrit Kombëtar

Që nga mesnata e deri në mëngjes, para Teatrit Kombëtar kanë qendruar me dhjetëra qytetarë, duke iu përgjigjur thirrjes së Aleancës për Mbrojtjen e...

Këlliçi për boshatisjen e Teatrit Kombëtar: Rama do ta prishë në...

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, përmes një postimi në facebook, ka reaguar për boshatisjen e Teatrit Kombëtar. Duke e cilësuar si urdhër të pabesë,...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...