E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Teatri Kombetar

Etiketim: Teatri Kombetar

Gresa Kadare në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, vjen në protestë

Nga Franca, ku është pedagoge në sheshin e teatrit bashkë me Risto Siliqin Gushti e boshatis Tiranën dhe i mbyll teatrot. Sezonet artistike mbyllen në...

Teatri Kombëtar, Këshilli Koordinues i Diasporës: Të ruajmë identitetit tonë kombëtar

Për çështjen e Teatrit Kombëtar, vjen një apel i fortë nga Këshilli Koordinues i Diasporës. Ata kritikojnë qeverinë, e cila në këto 18 muaj debat,...

Artistët e Vjenës apel BE: Kolegët në Tiranë kanë nevojë urgjente...

Komuniteti artistik dhe komuniteti i arkitektëve në Vjenë, të cilët protestonin bashkë për ruajtjen e trashëgimisë atje, kanë iniciuar një peticion me gjuhë të...

Justina Aliaj: Ju ulem në gjunjë! Mos e prishni Teatrin!

Këngëtarja dhe aktorja e njohur shqiptare, Justina Aliaj, iu është bashkuar artistëve dhe qytetarëve, të cilët prej disa ditësh po protestojnë prishjen e Tetarit...

Berisha: Teatri, lavatriçja për të larë 200 milionë euro të dorgës

Ish-Kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në Facebook akuzon kryeministrin Edi Rama se po përdor projektin e Teatrit Kombëtar për të pastruar paratë e...

Hervin Çuli: Kam denoncuar në polici aktorët që protestojnë brenda teatrit

Drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli ka folur për herë të parë pas shumë muajsht në lidhje me situatën në të cilën po kalon...

Teatri, Rama vijon me citimet e artistëve: Ja sa qartë dhe...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe sot me citimet e artistëve që, sipas tij, janë pro prishjes së godinës të Teatrit Kombëtar. Kësaj here, Rama...

Aktori Mehdi Malkaj ngjitet sonte në skenën e Teatrit Kombëtar

Vazhdojnë ngujimin 24 orë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar aktivistë, artistë edhe anëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar. Organizatorët e protestës një...

Le Courrier des Balkans: Kompania që po shemb Teatrin, e lidhur...

Përplasje të forta në Tiranë, në përpjekje për të ndalur shkatërrimin e teatrit kombëtar. Regjistrohen përballje mes protetuesve që kërkojnë të pengohet shembja e...

“Gruaja që kafshon”, me fjalë vulgare kërkon të mbrojë Teatrin Kombëtar

Në podiumin e improvizuar përpara Teatrit Kombëtar, ngjitet “Gruaja që kafshon”, me të njëjtën veshje të përdorur 3 javë më parë në një seancë...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com