E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Te punesuar

Etiketim: te punesuar

3 rrugët që ndjekin shqiptarët për t’u larguar nga vendi

Shqiptarët gjejnë mënyra të ndryshme për t'u larguar nga vendi, qoftë si azilantë, studentë apo dhe si të punësuar. Sipas një raporti të fundit,...

“Vetëm qenin e shtëpisë nuk e ka rrogëtar në shtet”, zbulohen...

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka publikuar një listë të personave të cilët presupozon se janë punësuar nga deputeti Ulsi Manja. Sipas Berishës nga...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...