E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Tayna

Etiketim: Tayna

Befason Tayna, sot publikohet kënga e re

Tayna, është fenomeni i këtij sezoni veror. Debutoi në skenën muzikore shqiptare me një këngë që në një kohë shumë të shkurtër, u shndërrua në...

TopAwards/7 javë në krye, Tayna s’ka të ndalur (VIDEO)

Mund të cilësohet si këngëtarja e kësaj vere. Fjalën e kemi për artisten e re Tayna, edhe pse e re në tregun muzikor shqiptar,...

Kush është hiti i kësaj vere?

Gjatë sezonit të verës të gjithë artistët japin energjitë maksimale, duke luftuar për atë që do të quhet hiti i verës 2018. Kjo verë...

“Columbiana”, hiti i verës (VIDEO)

Tayna, reperja e re skenës, duket se me këngën ''Columbiana'', arriti të fitojë zemrat e të gjithëve. Ajo po korr një sukses të jashtëzakonshëm...

Tayna, fenomeni që ”rrëzon” reperkat (VIDEO)

Tayna, emri i vërtetë i së cilës është Dorontina, është reperja më e re e tregut muzikor shqiptar, me origjinë nga Prizreni. Pavarësisht se...

Me një fustan tejet të ngushtë, Tayna tregon linjat perfekte

Tayna është rep-artistja shqiptare, aktualisht më e komentuara në mediat rozë. Përveç zhanrit të të kënduarit, klikimet e shumta në kanalin zyrtar në Youtube, emri...

Transformohet Tayna, reperja i lë të gjithë gojë hapur me pamjen...

Tayna është kthyer tashmë në një nga vajzat më të njohura pas këngës "Columbiana" që i dha famën e madhe. Duke qenë se repere,...

“Marijuanë, femra seksi dhe diss” nga Don Phenom e Tayna

Artistja më e re në treg, Tayna ka sjellë projektin më rë ri muzikor "Columbiana" në bashkëpunim me reperin Don Phenom. Të dy kanë vetëm...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...

Tre vite nga votimi i reformës në drejtësi, reagon Xhixho: Sot maxhoranca kontrollon dhe gjyqësorin

Nga Erisa Xhixho * Sot 3 vite më parë u miratuan ndryshimet kushtetuese që i dhanë jetë reformës...