E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Taulant Xhaka

Etiketim: Taulant Xhaka

Shpërthen rrjeti, ‘gabimi’ i Xhakës kur i propozoi të fejuarës për...

Propozimi për martesë që futbollisti Taulant Xhaka i bëri të fejuarës së tij Arbnora Nuredini 'pushtoi' titujt e mediave rozë. Por është një detaj i...

Futbollisti shqiptar i propozon për martesë të fejuarës (Foto)

Futbollisti kuqezi, Taulant Xhaka i ka propozuar për martesë mbrëmjen e sotme të fejuarës së tij, Arbnorës. Lajmin e bukur e ka dhënë vetë...

Shqiptarët të cilët mund ta mbyllin sezonin me trofe

Të shumtë janë shqiptarët të cilët luajnë në nivele të larta në Evropë, jo më kot përbëjnë edhe shumicën e kombëtares shqiptare të futbollit....

Taulant Xhaka ka ditëlindjen, Graniti i bën dedikimin prekës

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka feston sot 28-vjetorin e lindjes. Futbollisti i Bazelit ka marrë urime pafund sot, por një nga më të veçantët...

Shqipërisë i mjafton “perla” e Xhakës ndaj Izraelit, Strakosha një “Superman”...

Shqipëria e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë rrëmbyen 3 pikët e para në Ligën...

Fejohet “motra” e Granit dhe Taulant Xhakës, shikoni si duket

Agnesa Xhaka është vajza e xhaxhait e dy futbollistëve të famshëm Granit dhe Taulant Xhaka. Ajo është fejuar sot dhe Graniti e ka uruar në...

Alarmohet Bazeli, dëmtim i rëndë për mesfushorin e Kombëtares sonë

“Taulant Xhaka nuk do të jetë i gatshëm për një periudhë kohe të papërcaktuar. Mesfushori ynë u dëmtua ditën e djeshme në ndeshjen kundër...

Bazel-M.Siti, Taulant Xhaka e nis titullar ndaj ekipit të Guardiolës

Sonte në mbrëmje do të luhet dhe një tjetër duel interesat për fazën e 1/8-ve në Champions League, teksa Bazeli pret skuadrën e Mançester...

Xhaka për UEFA-n: E kam nisur si mbledhës topash, vëllai më...

Dikur Taulanti dhe Graniti mbanin veshur së bashku fanellën Bazeli. Tashmë gjërat kanë ndryshuar, me Granitin që luan për Arsenalin në Premier Ligë, ndërsa...

Taulanti nuk është më “single”, fejohet me Arbnorën (FOTO LAJM)

Taulant Xhaka ka vendosur që të marrë një hap të rëndësishëm në jetën e tij, teksa nga sot nuk është më “single”. Mesfushori i...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...