E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Tatimeve

Etiketim: Tatimeve

Brisi i Ramës shkon te shtëpia në plazh, ja surpriza e...

Kot nuk thonë ‘ç’ta bën i yti, sta bën perëndia’. Zyrtarët e lartë socialistë duhet të bien vetë pre e zullumeve të tyre për të...

Rama pranon dështimin: Po rikthehet informaliteti

Me tone të ashpra, Kryeministri Edi Rama tërhoqi vëmendjen e drejtuesve të Tatimeve për rritje të informalitetit në 6 muajt e fundit. E quajti të papranueshëm...

TVSH e parimbursuar – Pas kërkesës së FMN, Duro: E likujdojmë...

Një ditë pas kërkesës së Fondit Monetar Ndërkombëtar, për shlyerjen e menjëhershme të TVSH-së së parimbursuar ndaj bizneseve, në një dalje për mediat, kreu...

Bizneset me disa nipte – Çurri: Procedura për ç’regjistrim dhe penalitete...

Individët që kanë më shumë se një numër unik të identifikimit të tatimpaguesit NIPT duhet që brenda datës 31 gusht të këtij viti të...

Publikohen ndryshimet në ligjin e TVSH dhe ligjin e taksave vendore,...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi tatimpaguesit se në Fletoren Zyrtare nr. 111, janë publikuar ndryshimet, në ligji nr. 40/2018 datë 9.7.2018, për një...

Apeli i Tatimeve: Vetëdeklaroni banesat me qira në zonat bregdetare

Të gjithë ata qytetarë që zotërojnë një shtëpi ose apartament në bregdet duhet ti vetdeklarojnë. Drejtoria e Përgjthshme e Tatimeve ka paralasjmëruar se do...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...