Ballina Etiketimet Tap

Etiketim: tap

Shqipëria planifikon blerjen e gazit nga Azerbajxhani në fazën e dytë...

Shqipëria po planifikon të blejë gaz natyror nga Azerbajxhani si pjesë e planit në fazën e dytë të projektit TAP, është shprehur zv.ministri i...

“TAP” nxjerr zbuluar qeverinë për rritjen ekononike. Projekti drejt fundit, financat...

Përfundimi i projektit TAP po e nxjerrë zbuluar ekonominë shqiptare. Të dhënat zyrtare të Ministrisë së Financave tregojnë se të ardhurat nga TVSH e...

TAP, drejt fundit – Në tokë janë përfunduar 95% të punimeve,...

Faza finale e gazsjellësit Trans Adriatik në tokë është kompletuar në masën 95%, gjatë rrugës në Greqi, Shqipëri dhe Itali. Ndërsa në total, që përfshin...

Kryeministri italian: EastMed do t’i bashkëngjitet TAP

Gazsjellësi EastMed, i cili parashikon transportimin e burimeve të Mesdheut Lindor në Greqi nëpërmjet Qipros dhe Kretës, mund t’i bashkëngjitet TAP që do të...

“Reuters”: TAP “çan” malet shkëmbore shqiptare

Tubacioni Trans Adriatik (TAP) ka kaluar malet shkëmbore të Shqipërisë, duke e vënë atë në rrugën e duhur për të filluar furnizimin me gaz...

TAP vlerësohet me Çmimin e Filantropisë për kontributin në nivel kombëtar

Më 22 shkurt 2019, Partnerët Shqipëri i kanë dorëzuar Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP) Çmimin e Filantropisë për Kontributin Social në Nivel Kombëtar. Ky çmim...

Banorët e Kapshticës bllokojnë punën e TAP: Na shkatërruan rrugën

Banorët e fshatit Kapshticë në Korçë u bënë pritë mjeteve të tonazhit të rëndë të Kompanisë TAP dhe nuk i lanë të punojnë këtë...

TAP ndërton një kopsht dhe rikonstruksion një shkollë në bashkinë e...

Më 30 janar 2019, Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) dhe Bashkia e Beratit përuruan zyrtarisht kopshtin e fshatit Dushnik dhe shkollën e fshatit Veterrik. Këto...

Tap siguron financimin – 3.9 mld euro në total, një hap...

Gazsjellësi Transadriatik ka plotësuar të gjitha nevojat financiare, bën me dije vetë konsorciumi. Bëhet fjalë për një financim prej 3.9 miliardë eurosh të siguruara...

Koncesionet në vend të TAP-it, Ahmetaj: Do e shtojnë rritjen ekonomike...

Programi 1 milard euro dhe në veçanti kontratat e partneritetit publik privat për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e disa akseve kombëtare, sipas qeverisë, do të...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com