E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Talenti

Etiketim: talenti

Kamberi: Ja përse zgjodha Shqipërinë para Kosovës dhe Zvicrës

Një nga risitë e radhës së kombëtares sonë për dy ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës, është Florian Kamberi. Sulmuesi që luan për Hibernian në...

Selahi tregon “sekretet”: Shoh videot e Modric dhe falem (VIDEO)

Debutoi me Kombëtaren shqiptare në muajin shtator dhe tashmë kërkon konfirmimin me ngjyrat kuqezi. Po flasim për Lindon Selahin, që luan me FC Tëente...

“Gazzetta dello Sport” speciale për Kumbulla-n: Një mur që të bën...

Një mur i lart dhe solid para portës së Marco Silvestri. Mbrojtja e Hellas Veronës është e dyta më e pamposhtur në Seria A,...

Taulant Seferi: E prisja ftesën nga kombëtarja, i gatshëm të luajë...

Një nga afrimet e reja të grumbullimit të radhës së kombëtares është Taulant Seferi. Talenti 22-vjeçar në daljen e parë për mediat ka rrëfyer...

“Luftë” mes të pasurve. PSG i “rrëmben” Barçës talentin 16-vjeçar

Xavi Simmons, talenti më i madh i akademisë së Barcelonës, është nga sot lojtari i ri i PSG. Vetëm 16 vjeç, futbollisti i lindur në...

Kosova i “vjedh” Gjermanisë një tjetër super talent

Kosova po bën paraqitje fantastike në eliminatoret për Kupën e Botës, por kjo nuk e ndalon që të vijojë projektet për ndërtimin e një...

Djema, nëse keni këto 10 cilësi atëherë femrat nuk do ju...

Të gjithë ju meshkuj, në këtë artikull, do shikoni se cilat janë gjërat kryesore që femrat shohin tërheqëse te ju. Pamja e jashtme Edhe pse shumica...

Talenti i njohur braktis Zvicrën për Kosovën, merr pasaportën

Kosova i rrëmben një lojtar me prespektivë Zvicrës. Bëhet fjalë për Florent Hadërgjonaj. 24-vjeçari i cili prej dy sezon është pjesë e Huddersfield Town...

Van de Beek, super talenti i Ajax që di të parashikojë...

Donny van de Beek është një nga zbulimet më të bukura të këtij sezoni, të paktën për ata që nuk kanë ndjekur me interes...

Është vetëm 6 vjeç, ka lindur i verbër dhe di të...

Një histori shumë e bukur vjen nga Shtetet e Bashkuara ku një vogëlush u bë viral prej mënyrës se si luan në piano. Ai është...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...