E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Talat Xhaferri

Etiketim: Talat Xhaferri

Nis konstituimi i këshillit bashkiak të Lezhës, ja i ftuari special

Ka nisur konstituimi i këshillit bashkiak të Lezhës, ku më pas do të bëhet edhe betimi i kryebashkiakut të ri, Pjerin Ndreu. Pjesëmarrës në ceremoni...

Ne kemi përgjegjësi që Srebrenica të mos harrohet kurrë, të mos...

(Fjala e Kryetarit të Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, në ceremoninë për 24 vjetorin e Maskarës së Srebrenicës) Nga Talat Xhaferi - Të jesh këtu sot,...

Talat Xhaferri në Kuvendin e Shqipërisë, Basha i shpreh dhimbjen: Ju...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka marrë fjalën sot në Kuvend, ditën kur Kuvendi i Shqipërisë do të ratifikojë protokollin e aderimit të Maqedonisë...

Basha: Xhaferi në krye të Parlamentit, shenjë e emancipimit të Maqedonisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në takim kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferri, me të cilin ndau vlerësimin dhe kenaqësinë që...

Talat Xhaferi: Skenari për gjakderdhje në Kuvendin e Maqedonisë

Nga Alqi Koçiko (Kryeredaktor, Albanian Daily News) Me kryetarin e ri të Parlamentit të Republikës së Maqedonisë takohemi në një lokal buzë detit, në një...

Ja me kë darkoi mbrëmë Presidenti i vendit, Ilir Meta

Një foto e postuar në rrjetet sociale nga analisti Ilir Kulla, ka zbuluar me kë po e kalon darkën Presidenti i vendit Ilir Meta. Kreu...

Meta fton në Tiranë kreun e Kuvendit maqedonas

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka ftuar për një vizitë zyrtare në Tiranë, kreun e ri të Kuvendit maqedonas Talat Xhaferrit. “Ju përgëzoj edhe një...

Pas trazirave në Shkup, Brukseli fton në vizitë zyrtare kryeparlamentarin Xhaferi

Kryetari i ri i Parlamentit, Talat Xhaferi, udhëtimin e parë zyrtar do ta realizojë në qendrën e Evropës – në Bruksel, shkruan gazeta KOHA. Zyrtarë...

Xhaferi: Flamuri kombëtar do të jetë në zyrën time në Kuvend...

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, i cili ka qenë i ftuar në emisionin "Click Plus" në "televizionin 21", ka theksuar se flamuri...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com