E mërkurë, Korrik 24, 2019
Ballina Etiketimet Taksa

Etiketim: taksa

Haradinaj: Taksa hiqet kur Serbia ta njohë Kosovën

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përsëritur se taksa ndaj mallrave serbe dhe atyre boshnjake hiqet në ditën kur Serbia e njeh Kosovën si...

Hiqet taksa e “Rrugës së Kombit”, ja cilat kategori përfitojnë

Koncesionari i ‘Rrugës së Kombit’ ka bërë me dije se është hequr taksa e rrugës  për të gjithë personat invalidë të cilët e kanë...

Taksa antikushtetuese që qeveria po vendos mbi naftën

Nga Klodian TOMORRI Asgjësimi i Gjykatës Kushtetuese ka krijuar një situatë ku qeveria mund të dhunojë qytetarët sa herë që ka oreks dhe dëshirë. Rasti...

Ambasadori i SHBA në Serbi thirrje Kosovës: Të hiqet taksa

Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Scott, deklaroi se Prishtina zyrtare duhet të heqë taksat për mallrat nga Serbia, në mënyrë që të vazhdojë...

Fatura e taksës 100% / Sa përfitoi Shqipëria dhe sa ka...

Në pak muaj, Kosova është kthyer për Shqipërinë në partnerin e dytë tregtar të eksporteve, duke lënë pas Spanjën e duke u renditur direkt...

“Taksa”, Kuvendi i Serbisë miraton raportin për Kosovën

Kuvendi i Serbisë ka miratuar raportin për Kosovën të cilin e ka përpiluar zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë. Raporti u miratua me...

Më shumë taksa se rajoni – Ekspertët kërkojnë ndryshim të politikave...

Shqipëria është vendi që paguan më shumë taksa dhe tatime, krahasuar me vendet e tjera të rajonit. Në këtë kuadër, ekspertë të ekonomisë si...

Pas taksës paralajmërohen edhe masa tjera ndaj Serbisë

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksën 100 për qind për të gjitha importet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina mund të pasohet edhe...

FOTOLAJM/ Përplasja e kryeministrave shqiptarë dhe “hakmarrja” e Ramës ndaj Kosovës

Mes Edi Ramës dhe Ramush Haradinajt nuk ka pasur asnjëherë pëlqim reciprok gjatë viteve të shkuara. Nën shembullin e keq të liderëve të mëparshëm dhe...

Qytetarët paguan 14.5 mld lekë taksa – Raporti/ 5.2 mld lekë...

Për vitin 2018, qytetarët shqiptarë kanë paguar 14.5 miliardë lekë taksa vendore, të cilat jo gjithnjë janë përkthyer në shërbime më cilësore. Referuar raportit të...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...