E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Taksa e banesës

Etiketim: Taksa e banesës

Taksa e banesës, shtyhet dhe me një muaj afati i vetëdeklarimit

Shtyhet edhe me një muaj afati për të vetëdeklaruar të dhënat e banesës, të cilat nevojiten për të llogaritur taksën e banesës, që do...

Taksa e banesës, qytetarët të interesuar për të bërë vetëdeklarime

Qytetarët kanë shprehur interes për të bërë vetdeklarimin për taksën e banesës. Në pikat e Ujësjellës Kanalizimeve konstatohet se shumë qytetarë e kanë kryer...

Dështon taksa e banesës, Haxhimali: Bashkitë nuk kanë sqaruar qytetarët

Edhe pse nuk është marrë një vendim konkret për shtyrjen e mbledhjes së taksës së banesë në bazë të metodologjisë së re duket se...

Nga ky muaj qytetarët do të paguajnë me faturën e ujit...

Faturat e janarit të Ujsjellësit do të vijnë së bashku me taksën e banesës në bazë të metodologjisë së re. Agron Haxhimali kreu i...

Taksa e banesës, si do të përllogaritet tani e tutje mbi...

Nuk ka taksë të re për banesën, por ndryshim të përllogaritjes së saj nga një taksë me kuotë fikse mbi metër katrorë në 0.05%...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com