Ballina Etiketimet Tahiri

Etiketim: tahiri

Koalicion me LDK? Tahiri: Mustafa sheh ëndrra çdo natë!

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se koalicioni me PDK-në është ëndrra që kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, e sheh çdo natë. Sipas tij,...

Denoncimi te Berisha: Rama ndëshkoi policët që kontrolluan Tahirin, ngriti në...

Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar ndëshkimin që i është bërë 35  oficerëve të Policisë që kontrolluan në sistemin TIMS hyrje-daljet e ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

Dosja Tahiri-Habilaj/ Përgjimet: Si komunikonin drejtuesit e policisë me trafikantët

Tashmë që u caktua treshja gjykuese që do të gjykojë Saimir Tahirin dhe tre ish-zyrtarët e lartë të policisë, Gazeta Si publikon dhe faktet e provat...

Dosja e Saimir Tahirit shkon për gjykim te Krimet e Rënda

Gjykata e Krimeve të Rënda çon për gjykim dosjen Tahiri. Pas seancës maratonë përreth 8 orë, ish-Minsitri i Brendshëm Saimir Tahiri tha se ajo që...

Vijon seanca maratonë te Krimet e Rënda, Tahiri kërkon pushimin e...

Prej gati 6 orësh vijon seanca gjyqësore në Gjykatën e Krimeve të Rënda për dosjen "Tahiri". Janë 57 fashikuj që u transportuan me karrocë nga...

Zgjatja e hetimeve, Tahiri tek Krimet e Rënda

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka ankimuar zgjatjen e afatit të hetimeve për herë të 5-të.

“Tahiri”, Balla: PD-LSI 2 muaj gjumë, ja ç’duhet të bëjnë tani

Komisioni hetimor që do të verifikonte veprimet dhe mosveprimet e organeve hetimore për fenomenin e kultivimit e narkotikëve dhe për ish-ministrin e brendshëm, i...

Taksa për Serbinë, Tahiri: Presioni ndërkombëtar të jetë i balancuar

Ish-ministrja e Jashtme dhe ish-kryenegocatorja e Kosovës, Edita Tahiri në një intervistë për Ora News me gazetaren Beti Njuma tha se presion ndërkombëtar duhet...

Tahiri në PS? Rama: Nuk është më pjesë e familjes sonë...

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar edhe njëherë publikisht se ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit t’i kërkohet falje për të gjitha akuzat për përfshirje në...

Takohen Haradinaj, Tahiri dhe Hoxha, diskutohet liberalizimi i vizave

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit do të zhvillojë sot një takim me kryeministrin Ramush Haradinaj,...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com