E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Tabaku

Etiketim: tabaku

Tabaku: Shtyrja e afatit të koncesionit për kolaudimin e automjeteve, shkelje...

Partia Demokratike e cilëson shtyrjen e afati të koncesionit për kolaudimin e automjeteve si shkelje të interesit publik. Sipas ish deputetës Jorida Tabaku, megjithëse...

Tabaku: Krimi, korrupsioni dhe oligarkët po shkatërrojnë ekonominë

Partia Demokratike është e bindur se me Edi Ramën, Shqipëria është e para për korrupsion dhe e fundit për mirëqenien e qytetarëve. Nga foltorja e...

Protesta e 8 korrikut, Tabaku fton shqiptarët: Demokracia është mundësia për...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, përmes një statusi në Facebook shkruan se, 30 qershori tregoi fytyrën e vërtetë të Ramës. Qeveria e tij, sipas...

Tabaku: Ekonomia po lëngon, mazhoranca e papërgjegjshme

"Rritja ekonomike 2,2%, ekonomia praktikisht ka ndaluar!"- kështu ka deklaruar ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku. Përmes një publikimi në rrjetet sociale, ajo ka folur për ekonominë...

Ramizmi është Putinizëm! Ta rrëzojmë një herë e mirë këtë sekt...

Nga Jorida Tabaku. Në konceptin modern, autoritarizmi është sundimi i pakicës në emër të shumicës. Një qeverisje e tillë është bjerrja e vazhdueshme të drejtave të...

Publikimi i përgjimeve, Tabaku: Nuk habitem nëse Rama sulmon “Bild”

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas përgjimeve të publikuara sot nga e përditshmja gjermane ‘Bild’. Në një postim në ‘Facebook’, Tabaku...

Ish-deputetja denoncon skandalin me minorenet brenda komisariatit 4

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku denoncon skandalin e radhës me atë çfarë po ndodh me minorenet brenda komisariatit numër 4 në Tiranë, që “u arrestuan”...

Tabaku: Pastrimi i parave, pengesë për biznesin e ndershëm

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, shprehet se bizneset e ndershme në vend po rrezikohen nga aktivitetet e paligjshme që ngrihen nga pastrimi të...

Protesta e opozitës, pa fjalime e pa orar. Rrethohet Kryeministria

Dy ditë para protestës së opozitës, përpara Kryeministrisë, mësohen detaje të reja. Ajo do të jetë pa fjalime, ndërsa ende nuk ka një orar...

Tabaku: Opozita të bashkohet për të rrëzuar Ramën

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e ftuar në emisionin “A Show” në “News 24” u shpreh se opozita duhet të bashkohet për të...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com