Ballina Etiketimet Syriza

Etiketim: Syriza

Analiza/ Disfata e Syrizës tregon se të majtës i duhet një...

Opozitarizmi, nxitja, tronditja dhe mohimi që arrin në kulmin e thjeshtësisë edhe pas fitores ilustron historinë e të majtës perëndimore, nga SHBA-ja e deri...

Ish-ministri tërbon grekët: Nuk ka Vorio-Epir, Kaçifas u vra në jug...

Ish-ministri i Arsimit në Greqi dhe deputet i partisë qeverisëse Syriza, Nikos Filis ka thënë se Kostandino Kaçifa u vra në jug të Shqipërisë...

Tsipras po rëshket drejt humbjes së pushtetit

Një avantazh prej 13% i Demokracisë së re kundrejt SYRIZA-s rezulton në sondazhin e fundit të Metron Analysis, që publikohet në gazetën Ta Nea....

Si reshti SYRIZA së shqetësuari dhe mësoi të dashurojë status quo-në

Nga George Souvlis dhe Leandros Fischer Hyrje Në janarin e vitit 2015, për herë të parë në historinë e popullit grek, në krye të qeverisë u zgjodh SYRIZA –...

Pas një shekulli mungesë, në Greqi do hapen varreza për myslimanët

Pas gati një shekulli, Greqia nuk kishte varreza për myslimanët por tashmë në Athinë dhe Selanik do të krijohen varrezat. Kërkesa për zgjidhjen përfundimtare të...

Manjani në kongresin e SYRIZA: E majta e Cipras duhet marrë...

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, në cilësinë e përfaqësuesit të LSI-së ka marrë pjesë këto ditë në kongresin e SYRIZA, partisë që drejton koalicionin...

Greqia, Italia, Spanja dhe Franca krijojnë një “Front Jugor” pa Gjermaninë

Kriza e emigrantëve është kodrina për më shumë se 18 muaj, ku rrahjet e kufijve të Shengenit dhe vendet e hedhura në kaos rreth...

Syriza e “shiti” shpirtin e saj për hir të pushtetit

Nga Kostas Lapavitsas - (Kryeministri Aleksis Cipras ka përqafuar të gjitha masat e kursimit që dikur ai i kritikoi) Kur ka mbushur një vit në pushtet,...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com