E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Synet

Etiketim: synet

E dërguan për ta bërë synet, nga frika qëndron dy orë...

Një vogëlush pesëvjeçar, që e dërguan në një spital në Java të Indonezisë për ta bërë synet, është frikësuar aq shumë, sa hipi në...

E bëjnë synet në shtëpi, vdes foshnja 5 muajshe

Një djalë 5 muajsh ka vdekur pasi prindërit e bënë synet në shtëpinë e tyre në Itali. Foshnja u dërgua në një spital të Bolonjës...

Tragjike/ Binjakët bëhen synet, njëri prej tyre humb jetën

Një 2-vjeçar gjeti vdekjen nga gjakderdhja pasi ishte bërë synet. Ngjarja e rëndë ndodhi në Romë, në një qendër emigrantësh që ndodhet në veriperëndim...

Ky shtet kërkon të ndalojë synetllëkun, por s’do…

Një projekt-ligj i propozuar mbi ndalimin e bërjes synet të fëmijëve, ka ngritur në këmbë grupimet fetare që e kanë kundërshtuar menjëherë. Projekt-ligji e sheh...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...