E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Sulmuesi

Etiketim: sulmuesi

“Alarm” në sulmin e kombëtares, Sadiku shfaq probleme fizike në stërvitje

Trajneri i kombëtares, Christian Panucci vijon të ketë probleme të shumta në grumbullimin që po zhvillohet në Durrës. Në seancën stërvitore të paradites së...

EKSLUZIVE/ Ribaj tregon “sekretin” e golit: Me Dajën pata një bisedë...

Andi Ribaj ishte njeriu i ndeshjes në fitoren e Flamurtarit të dielën në mbrëmje ndaj Skënderbeut, pasi i hapi rrugën e fitores (2-0) me...

Statistikat, ja përse Piatek është më i mirë për momentin se...

Efekti Piatek po ndihet menjëherë te skuadra e Milanit, pasi në 4 ndeshje, ka shënuar po aq gola. Ai u transferua në merkaton e...

Sadiku: Lugano është shtëpia ime, për dy javë jam gati

Ai është kthyer sërish! Armando Sadiku do të rikthehet që të luajë sërish në Superligën e Zvicrës. Futbollisti i kombëtares sonë ka pranuar që...

Milan nuk ndalet në merkato, ja goditjet e radhës

Milani nuk ndalet në merkaton e dimrit dhe pas prezantimit të Kristof Piotek, drejtuesit kuqezi po punojnë me shpejtësi për të forcuar skuadrën dhe...

Salah i pandalshëm, shkëputet nga sulmuesit e tjerë

Premier League vazhdon të kryesohet nga Liverpool edhe pas ndeshjeve të kësaj jave. Manchester City e ndjek me 4 pikë më pak. Por përveç tabelës...

Largohet nga Barcelona, sulmuesi transferohet në Bundesliga

Borusia Dortmund e ka zyrtarizuar blerjen e Paco Alcacer nga Barcelona. Sulmuesi spanjoll ishte i huazuar te skuadra gjermane deri në vitin 2019, por Dortmund...

Talenti që luan në Finlandë tregon përse zgjodhi Kombëtaren shqiptare

Albion Ademi, sulmuesi i talentuar i Inter Turkut në Finlandë, ishte risia e Christian Panuccit në grumbullimin e fundit të Kombëtares shqiptare. Por, edhe pse...

Konfirmohet/ “Ylli” i Liverpoolit nënshkruan kontratën e re deri në 2023

Sulmuesi Sadio Mane ka arritur marrëveshjen për të rinovuar kontratën me Liverpoolin. Sipas burimeve të “Goal”, marrëveshja është arritur deri në vitin 2023 në Merseyside...

UEFA përzgjedh golin më të bukur të javës në Champions League...

Champions League këtë mesjavë zhvilloi ndeshjet e katërta në fazën e grupeve, teksa u shënuan shumë gola të bukur. Nga votimet e fansave në faqen...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com