Ballina Etiketimet Sulmuesi

Etiketim: sulmuesi

Statistikat, ja përse Piatek është më i mirë për momentin se...

Efekti Piatek po ndihet menjëherë te skuadra e Milanit, pasi në 4 ndeshje, ka shënuar po aq gola. Ai u transferua në merkaton e...

Sadiku: Lugano është shtëpia ime, për dy javë jam gati

Ai është kthyer sërish! Armando Sadiku do të rikthehet që të luajë sërish në Superligën e Zvicrës. Futbollisti i kombëtares sonë ka pranuar që...

Milan nuk ndalet në merkato, ja goditjet e radhës

Milani nuk ndalet në merkaton e dimrit dhe pas prezantimit të Kristof Piotek, drejtuesit kuqezi po punojnë me shpejtësi për të forcuar skuadrën dhe...

Salah i pandalshëm, shkëputet nga sulmuesit e tjerë

Premier League vazhdon të kryesohet nga Liverpool edhe pas ndeshjeve të kësaj jave. Manchester City e ndjek me 4 pikë më pak. Por përveç tabelës...

Largohet nga Barcelona, sulmuesi transferohet në Bundesliga

Borusia Dortmund e ka zyrtarizuar blerjen e Paco Alcacer nga Barcelona. Sulmuesi spanjoll ishte i huazuar te skuadra gjermane deri në vitin 2019, por Dortmund...

Talenti që luan në Finlandë tregon përse zgjodhi Kombëtaren shqiptare

Albion Ademi, sulmuesi i talentuar i Inter Turkut në Finlandë, ishte risia e Christian Panuccit në grumbullimin e fundit të Kombëtares shqiptare. Por, edhe pse...

Konfirmohet/ “Ylli” i Liverpoolit nënshkruan kontratën e re deri në 2023

Sulmuesi Sadio Mane ka arritur marrëveshjen për të rinovuar kontratën me Liverpoolin. Sipas burimeve të “Goal”, marrëveshja është arritur deri në vitin 2023 në Merseyside...

UEFA përzgjedh golin më të bukur të javës në Champions League...

Champions League këtë mesjavë zhvilloi ndeshjet e katërta në fazën e grupeve, teksa u shënuan shumë gola të bukur. Nga votimet e fansave në faqen...

Suarez: S’jam më i miri në botë, e drejtë që Barça...

Në një intervistë të dhënë së fundmi për “Radio Sport 890” në Spanjë, sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ka folur për formën e tij,...

Ronaldo, sulmuesi me startin më të frikshëm në 60 vitet e...

Ardhja e Cristiano Ronaldos te Juventusi ka dhënë efekte të shumta. Sulmuesi portugez realizoi dopietë kundër Empolit në suksesin 1-2 në transfertë, duke u...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com