Ballina Etiketimet Sulmuesi

Etiketim: sulmuesi

Salah i pandalshëm, shkëputet nga sulmuesit e tjerë

Premier League vazhdon të kryesohet nga Liverpool edhe pas ndeshjeve të kësaj jave. Manchester City e ndjek me 4 pikë më pak. Por përveç tabelës...

Largohet nga Barcelona, sulmuesi transferohet në Bundesliga

Borusia Dortmund e ka zyrtarizuar blerjen e Paco Alcacer nga Barcelona. Sulmuesi spanjoll ishte i huazuar te skuadra gjermane deri në vitin 2019, por Dortmund...

Talenti që luan në Finlandë tregon përse zgjodhi Kombëtaren shqiptare

Albion Ademi, sulmuesi i talentuar i Inter Turkut në Finlandë, ishte risia e Christian Panuccit në grumbullimin e fundit të Kombëtares shqiptare. Por, edhe pse...

Konfirmohet/ “Ylli” i Liverpoolit nënshkruan kontratën e re deri në 2023

Sulmuesi Sadio Mane ka arritur marrëveshjen për të rinovuar kontratën me Liverpoolin. Sipas burimeve të “Goal”, marrëveshja është arritur deri në vitin 2023 në Merseyside...

UEFA përzgjedh golin më të bukur të javës në Champions League...

Champions League këtë mesjavë zhvilloi ndeshjet e katërta në fazën e grupeve, teksa u shënuan shumë gola të bukur. Nga votimet e fansave në faqen...

Suarez: S’jam më i miri në botë, e drejtë që Barça...

Në një intervistë të dhënë së fundmi për “Radio Sport 890” në Spanjë, sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ka folur për formën e tij,...

Ronaldo, sulmuesi me startin më të frikshëm në 60 vitet e...

Ardhja e Cristiano Ronaldos te Juventusi ka dhënë efekte të shumta. Sulmuesi portugez realizoi dopietë kundër Empolit në suksesin 1-2 në transfertë, duke u...

Uzuni i papërmbajtshëm, super gol dhe asist në Kroaci (VIDEO)

Myrto Uzuni nuk di të ndalet më, duke shënuar dhe duke dhuruar një asist për shokët e skuadrës në ndeshjen e sotme. Talenti nga Berati...

“Chicharito” është me fat, njihuni me super të dashurën e re...

Javier Hernández, ose siç njihet ndryshe ‘Chicharito’ është komentuar gjatë për lidhjet e tij me shumë vajza; disa prej tyre kanë rezultuar se kanë...

Ibrahimovic komenton përballjen Inter-Milan: Shpresoj që të jetë …

Zlatan Ibrahimovic tregohet diplomat duke mos zgjedhur asnjë skuadër mes Interit dhe Milanit, kur u pyet për Derbin e Madoninës. I intervistuar nga Sky...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Andi Bushati: Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me...

Fjalimi i vitit 1999: George Soros ishte kundër çlirimit të Kosovës nga Serbia

Manjati i majtë, udhëheqësi shpirtëror i Edi Ramës dhe rilindësve të tjerë në Shqipëri ka qenë kundër...