E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Sulmuesi

Etiketim: sulmuesi

Pakult: Kam gati listën e largimeve, Gurin e zëvendësoj unë!

Trajneri i Kukësit, Peter Pakult, ka dalë në konferencë për medait për të folur para ndeshjes së kësaj të diele ndaj Luftëtarit. Strategu austriak...

Abazaj kalon me sukses vizitat mjekësore me Anderlehtin (VIDEO)

Një udhëtim blic në Belgjikë, për të mbyllur formalitetet e fundit përpara se të kualifikojë Luftëtarin në Europë dhe më pas të transferohet te...

Grezda: Shqipërinë e pres me padurim, më pëlqen Bundesliga

Eros Grezda e ka konsideruar gjithmonë si shumë të rëndësishme kombëtaren tonë. Sulmuesi kuqezi luajtur i i dëmtuar në miqësoren e fundit me Norvegjinë....

Sky/ Reali ndërpret negociatat me Robert Levandoskin

Robert Levandovski me shumë mundësi nuk do ta ketë kurrë mundësinë për të luajtur te Reali. Sipas informacioneve të Sky, Real Madrid i ka...

Salihi “tradhton” Skënderbeun: Shpresoj që ta fitojë Kukësi titullin sezonin e...

Hamdi Salihi ka luajtur për dy sezone me ekipin e Skënderbeut, ndërkohë q u bë i famshëm sezonin e kaluar me grisjen e kartonit...

Soue përplaset me drejtuesit e Lushnjës për topin, ja si u...

Ali Soue e ka marrë shumë seriozisht garën për Këpucën e Artë, teksa ka shënuar plot 5 gola në dy takimet e fundit, dhe...

Guri: E kam zgjidhen për të ardhmen, do të luaj në...

Sindrit Guri vijon të shkëlqejë, teksa dje ndaj Lushnjës ka dhuruar golin e radhës për Kukësin, duke mbajtur me meritë kryesimin e listës së...

Mourinjo bën gati ofertën për të rrëmbyer Mertens nga Napoli

E ardhmja e Dris Mertens mund të jetë e lidhur me Jose Murinjon. Mediat angleze shkruajnë se skuadra e Mançester Junajtid është gati të...

Salihi “hero” në Austri, super gol në sekondat e fundit të...

Hamdi Salihi vazhdon të shënojë në kampionatin austriak me ekipin e Neustadt. Bomberi shkodran ka bërë heroin në sfidën e sotme ndaj FAC Vien...

Nëse Liverpuli fiton Championsin, i paguan 10 mln euro ekipit të...

Liverpuli do t’i paguajë një shifër të frikshme ekipit të Sauthemptonit nëse fiton Ligën e Kampionëve. Sipas tabloidit anglez “The Sun”, shuma shkon në...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...