E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Sulmi në Mançester

Etiketim: Sulmi në Mançester

Sulmi në Mançester, tension mes Britanisë e SHBA-së për ‘rrjedhje infomacioni’

Në masakrën e Mançesterit është përdorur eksploziv i llojit “Tatp”, i njëjti me masakrën në Paris e Bruksel. Kështu është shprehur deputeti amerikan Mike...

Arrestohet i dyshuari i gjashtë për sulmin në Mançester

Policia britanike arrestoi edhe personin e gjashtë në lidhje me sulmin vetëvrasës në Mançester të Anglisë, i kryer të hënën, ku mbetën të vdekur...

Identifikohet autori i sulmit në Mançester, një 23-vjeçar nga Libia

Autoritetet britanike kanë identifikuar autorin e dyshuar të sulmit me bombë në Mançester, ku humbën jetën 22 persona dhe u plagosën rreth 59 të...

Sulmi në Mançester, janë të paktën 12 persona të humbur

Olivia Campbell Janë të paktën 12 persona të humbur pas atentatit në “Mançester Arena”. Mediat lokale kanë publikuar emrat e 8 prej tyre: bëhet fjalë...

Sulmi në Mançester, politika shqiptare në krah të Britanisë

Tirana zyrtare ka dënuar me ashpërsi të madhe sulmin në Mançester të Anglisë, ku humbën jetën 22 persona dhe u plagosën me dhjetëra të...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...