Ballina Etiketimet Sulm

Etiketim: sulm

Në banesën e sulmuar, flet motra e gazetares Lala

Një ditë pas të shtënave me armë ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala, në Laknas, fshat pak kilometra larg Tiranës, vihet re...

Sulm me thikë në Francë, një i vdekur dhe dy të...

Një person ka mbetur i vrarë dhe një tjetër ka mbetur i plagosur si pasojë e një sulmi me thikë në një lagjë në...

Sulmi në “Westminster”, i dyshuari një britanik me origjinë sudaneze

Salih Khater, është ndaluar nga policia në Londër, pasi dyshohet se ai është personi që përplasi makinën e tij në “Westminster”, në një sulm...

Sulmi me dron ndaj Presidentit, 6 të arrestuar (VIDEO)

Gjashtë persona janë arrestuar në Venezuelë për përfshirje në një tentativë për vrasjen e presidentit Nicolas Maduro, tha ministri i brendshëm. Nestor Reverol tha se...

Ariu sulmon 36-vjeçarin në Kukës

Një 36-vjeçar nga fshati Brekije i Kukësit është sulmuar nga ariu mëngjesin e sotëm, teksa po ikte për në punë. Shehap Dafku, punonjës i hidrocentralit...

E frikshme, 18-vjeçarja sulmohet me acid (VIDEO)

Prej disa kohësh rrugët e Britanisë janë kthyer në të pasigurta, teksa vijojnë sulme të rastësishme me acid tek kalimtarët. Rasti më i fundit është...

Sulm ajror nga SHBA në Siri, 7 pika se çfarë ka...

Presidenti Amerikan, Donald Trump hyri në aksion pas sulmit të armëve kimike nga ana e forcave të presidentit Assad në Siri. Tre vende janë...

Sulmi me armë në lokal, nipi shpëtoi dajat

Sulmi ndaj Boriqëve në Fier, të njohur edhe si fis të fortësh dështoi për shkak se nipi i pronarëve pa atentatorët. Ai bërtiti: “Largohuni...

Tragjedia e Münsterit s’ka sfond terrorist

Tragjedia në Münster të Gjermanisë, ku humbën jetën katër persopna mes tyre edhe autori i krimit, duket se nuk ka sfond terrorist. Gazeta gjermane,"Süddeutsche Zeitung“...

Sulm në Gutën Lindore, digjen për vdekje 37 civilë

37 civilë kanë humbur jetën duke u djegur në një sulm të kryer nga regjimi i Asadit dhe mbështetësit e tij ndaj një bunkeri...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com