E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Sulm

Etiketim: sulm

Masakra në Sri Lanka, lehtësohet “barra” e dhimbjes

Autoritetet në Sri Lanka kanë rishikuar me ulje numrin e viktimave të shkaktuara nga shpërthimet kamikaze të së dielës së kaluar, nga 353 të...

Tjetër sulm me thika në Londër brenda 24 orëve, humb jetën...

Një sulm me thikë është regjistruar paraditen e sotme në një stacion në Londër, ku si pasojë ka humbur jetën një 41-vjeçar, emri i...

E FUNDIT/ Sulmohen 5 xhami në Angli

Pesë xhami në Birmingham të Anglisë kanë rënë pre e sulmeve gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjte....

Sulm me armë në një bar në Kaliforni, 12 të vdekur...

Të paktën 12 persona , duke përfshirë një oficier policie, janë vrarë nga një person që qëlloi me armë në një bar të mbushur...

Dyshime për sulm ndaj Macron, 6 të arrestuar

6 persona kanë rënë në pranga pasi akuzohen se po përgatisnin një sulm ndaj presidentit francez Emanuele Macron. Mësohet se personat e dyshuar u...

Xhisiela ”rebelohet”, 3 mesazhe opozitës: Vetting mbi mua?

Xhisiela Maloku, u bë e njohur nga historia e përdhunimit por është shndërruar në një personazh më shumë se mediatik. Nga historia e dhunës...

”Luftojmë ne për surratin tuaj”, Eva Alikaj: Si u sulmova bashkë...

Edhe pse u duk e qetë, protesta e aktivistëve për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar jashtë ambienteve të Kuvendit, shkaktoi një incident me aktoren Eva...

Tifozët e maskuar të Valencias sulmojnë hotelin e Juves, i prishin...

Futbollistët e Juventusit dhe Cristiano Ronaldo nuk kanë kaluar aspak një mbrëmje të qetë. Një grup të rinjsh, te maskuar, i janë afruar hotelit...

Për 100 euro, 3 shqiptarë masakrojnë patriotin e tyre

Tre shqiptarë të moshës 67, 24 dhe 22-vjeç, kanë sulmuar të riun për një shumë prej 100 eurosh, i cili ua kishte marrë borxh...

Në banesën e sulmuar, flet motra e gazetares Lala

Një ditë pas të shtënave me armë ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala, në Laknas, fshat pak kilometra larg Tiranës, vihet re...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com