Ballina Etiketimet Suedia

Etiketim: suedia

Botërori i femrave, SHBA dhe Suedia në çerekfinale

SHBA dhe Suedia janë dy skuadrat e radhës që presin biletën për në cerekfinale të Botërorit të Futbollit të Femrave që po zhvillohet në...

Assange, Suedia kërkon arrestimin për përdhunim

Prokuroria suedeze ka kërkuar arrestimin për Julian Assange me akuzën e përdhunimit seksual: hapi i parë për të kërkuar ekstradimin nga Mbretëria e Bashkuar. 13...

Suedia do paguajë me rrogë gjyshet që kujdesen për nipërit dhe...

Gjyshet janë simbol i përkujdesit dhe dashurisë për të gjithë. Thuajse secili nga ne e kujtojmë gjyshen tonë me shumë dashuri, pikërisht për këtë...

Trajneri i Suedisë pas eliminimit: Anglia do t’i shkojë deri në...

Pasi u eliminua nga Kupa e Botës, trajneri i Suedisë, Janne Andersson ka thënë se Anglia është skuadra e duhur për të fituar në...

Formacionet zyrtare/ Suedia kërkon një tjetër surprizë ndaj Anglisë

Sot do të përcaktohen dy gjysmëfinalistët e Kupës së Botës, teksa fillimisht do të zbresin në fushën e lojës Suedia me Anglinë. Nordikët do...

Suedia eliminon shqiptarët e Zvicrës nga Kupa e Botës me një...

Suedia është kombëtarja e radhës që siguron një biletë për në çerekfinalen e Kupës së Botës në Rusi. Nordikët kanë fituar minimalisht 1-0 ndaj...

Mbrojtësi i Suedisë provokon me “shqiponjë” shqiptarët e Zvicrës para ndeshjes

Nesër në orën 16:00 në stadiumin e Shën Petersburgut do të luhet ndeshja mes Suedisë dhe Zvicrës, por që tani ka nisur një luftë...

Suedia e Anderson, një “vrasëse” e skuadrave të mëdha

Suedia është skuadra e dytë së bashku me Meksikën që u kualifikua për në fazën e 18-ave. Skuadra e trajnerit Anderson fitoi bindshëm me...

Suedia fitore minimale me Korenë, gjejnë rrjetën pas 12 vitesh (VIDEO)

Suedia e ka nisur me këmbën e mbarë Kupën e Botës, teksa ka fituar sfidën e parë në grupin F ndaj Kores së Jugut...

Suedi-Kore e Jugut “paqe” në 45 minutat e para, ndihet mungesa...

Suedia dhe Korea e Jugut nuk kanë shkuar më shumë se një barazim pa gola në pjesën e parë në sfidën e vlefshme për...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Analiza e “Bloomberg”: Nuk ka datë për Shqipërinë, BE e lodhur me lindjen

Shpresat e Ballkanit për fillimin e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian janë “në fije të perit”...

Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!

Nga Ylli Manjani - Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador! Këtë fyerje nuk ta kishim borxh. As ndonjë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com