E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Studentet

Etiketim: studentet

Shahini: Tarifat e përgjysmuara, do subvencionohen nga buxheti i shtetit

Këtë vit studentët që do të ulen për here të parë në auditore do të paguajnë tarifa të përgjysmuara. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini...

PD: Pakti për Universitetin i Ramës, akt tradhëtie, mashtrimi e poshtërsie...

Partia Demokratike përmes ish-deputetit Luçiano Boçi akuzon kryeministrin Edi Rama se ky i fundit i mashtroi studentët, pasi për këtë vit akademik nuk ka...

Mashtrimi i Ramës me studentët, me Paktin që premtoi

Edi Rama, ndërkohë që studentët ishin në kulmin e protestës së tyre premtoi, se qeveria e tij do të vinte në zbatim të ashtuquajturin...

Studentët, në verë në auditore

Protesta u ka kushtuar studentëve disa javë pushimi më pak. Orët e pazhvilluara mësimore gjatë kohëzgjatjes dy mujore të protestës janë zëvendësuar këtë periudhë,...

Mungesë literature në universitete, studentët ngrenë shqetësimin për titujt e rinj

Në përfundim të vitit akademik, studentët e fakultetit të Historisë dhe Filologjisë shprehin shqetësimin për mungesën e literaturës. Pavarësisht premtimeve të qeverisë për rritjen...

Studentët e Universitetit të Mjekësisë pajisen me kartën e studentit, shërbime...

Studentët e Universitetit të Mjekësisë në Tiranë kanë nisur të pajisen me kartën studentore, falë së cilës përfitojnë shërbime falas ose me kosto të...

Bordet në Universitet, Xhemollari: Studentët votuan, por nuk zgjodhën

Eksperti Rigels Xhemollari i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh se në bordin e universitetit, studentët votuan por nuk zgjodhën. Pjesë nga...

VIDEO/ Studentët nga gjithë vendi mblidhen në Korçë, shpallin protestën kombëtare....

Përfaqësues të studentëve nga të gjitha universitetet e vendit janë mbledhur sot në Korçë ku kanë diskutuar mbi ecurinë e “Paktit për Universitetin” të...

Fjalimi që ndryshoi jetën e studentëve

Rikthimi i 56-vjeçarit, Robert F Smith në Kolegjin Morehouse për të mbajtur një fjalim përpara të diplomuarve të 2019, do të mbahet mend gjatë...

Studentët i rikthehen protestave/ Reportazhi i ZDF: Korrupsioni ka lulëzuar nën...

Teksa studentët kanë paralajmëruar rikthimin e protestave si kundërpërgjigje ndaj injorimit që qeveria po u bën kërkesave të tyre, të bëra publike gjatë protestave...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com