Ballina Etiketimet Stevo Pendarovski

Etiketim: Stevo Pendarovski

“Jo” nga BE për negociatat, Stevo Pendarovski: Koha për unitet politik

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski në fjalimin e tij drejtuar popullit tha se fatkeqësisht pritshmërit tona nuk janë në përputhje...

Presidenti Pendarovski: Ndryshimi i kufijve në Ballkan sjell konflikte të armatosura

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka shprehur qëndrimin e tij kundër ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Në një konferencë shtypi...

Rama do kërkojë edhe shkarkimin e presidentit të Maqedonisë së Veriut!

Kryeministri Edi Rama, deputetë dhe drejtues të Partisë Socialiste duket se kanë humbur çdo sens realiteti. Kulmi i marrëzive të Ramës dhe PS ka...

Negociatat, Panderovski dhe Zaev takime me zyrtarë të BE

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka udhëtuar drejt Brukselit ku pritet të vazhdojë agjendën e takimeve me zyrtarët e lartë të BE-së....

Pendarovski: Tensionet në Kosovë nuk mund të na rrezikojnë

Tensionet në Republikën e Kosovës nuk mund të rrezikojnë stabilitetin Maqedonisë së Veriut dhe të rajonit, deklaroi Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski,...

Pandarovski: S’i kam borxh askujt për zgjedhjen time si President

Nuk i kam borxh askujt për zgjedhjen time për President. Kështu kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet...

Pandarovski: Nisja e negociatave me BE, hap i domosdoshëm

Fillimi i negociatave për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në BE është sipas meritës dhe i domosdoshëm për nxitjen e reformave dhe...

Pendarovski premton fundin e revanshit politik por paralajmëron: S’ka vend për...

Presidenti i ri i zgjedhur i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, pasi mori certifikatën nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, tha se me këto zgjedhje...

Presidenti i ri i Maqedonisë Veriore: Ide më të keqe se...

Pas marrjes së detyrës zyrtare, presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka paralajmëruar një vizitë në Kosovë. Ai thotë se dëshiron...

Pendarovski: Marrëdhënia me shqiptarët vendimtare për rrugën euro-atlantike

Stevo Pendarovski ka folur për zgjedhjet e fundit nga të cilat ai u bë President i Maqedonisë së Veriut. Ai tha se këto zgjedhje ishin...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Kush peshkon në llum, nuk duhet të ankohet për fatin e grepit

Nga Lorenc Vangjeli - Rrjetet sociale e masakruan barbarisht një deputete të parlamentit shqiptar. Gruaja e re, bionde...

“Prej Ramës humbet Shqipëria, Maqedonia dhe Zaev”, Gjekmarkaj: Si mund t’i besojë Europa

Nga Agron Gjekmarkaj - Paradokset si mallkim ciklik rrotullohen mbi hapësirën shqiptare! Më i fundit është edhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com