Ballina Etiketimet Stadium

Etiketim: stadium

Futbollistit të Rumanisë i dhunojnë të dashurën në stadium

Në fundin e ndeshjes mes Francës U-21 dhe Rumanisë U-21, vlefshme për Europianin e 21-vjeçarëve, ka ndodhur një ngjarje e shëmtuar. E dashura e mbrojtësit...

Milani dhe Interi bëjnë gati 700 milionë euro për stadiumin e...

Milan dhe Inter janë gati të hedhin hapin final për stadium e ri. Pas muajsh të tërë bisedimesh, dy shoqëritë do të paraqesin në...

FOTO/ 30 vjet nga tragjedia që ndryshoi futbollin anglez

Më 15 prill 1989, ishin 93 tifozë që humbën jetën në fatkeqësinë më të rëndë sportive të ndodhur në Britaninë e Madhe. Ata u shtypën...

Një rrugë e dy punë, tifozi kap peshk në stadium

Një ngjarje totalisht e pazakontë ka ndodhur gjatë ndeshjes mes Reggio Audace dhe Modena në Serinë D italiane. I pranishëm në stadiumin “Mapei Stadium” ka...

FSHF fal dhunuesin e gjyqtarit, pasi e dënoi me 3 vjet...

Federata Shqiptare e Futbollit tregon edhe njëheeë anën më qesharake të saj, ndërsa pak ditë më parë mbështeti gjyqtarët në bojkotin e tyre, ndërsa...

Agollit nuk i pritet, zbret menjëherë në stërvitjen e ekipit të...

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ansi Agolli ka mbërritur në Amerikë dhe është bashkuar me skuadrën e New York Cosmos, ku ka nisur edhe stërvitjen...

Siguria në stadiume, Lleshaj: Rikthimi i policisë ka kosto financiare

Ministri i Brendshëm, Sander Lleshaj, në fjaën e mbajtur në takimin e orgnizuar për zgjidhjen e problemeve të futbollit shqiptar, deklaroi se rikthimi i...

Dhuna në stadium, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati

Pas dhunës në ndeshjen Kamza-Laçi, Komisioni Disiplinor ka përjashtuar Kamzën nga çdo aktivitet futbollistik për sezonin 2018-2019 Vendimet e Komisionit të Disiplinës së FSHF  1. KF...

“San Siro” do shembet, Milani e Interi duan stadium të ri

Një nga impiantet historikë dhe ikonë e futbollit botër, “San Siro”, do të pushojë së ekzistuari shumë shpejt. Milani dhe Interi kanë rënë dakort...

Video/ Shpërthen bomba në stadiumin e Athinës

Greqia është kthyer në një vatër kaosi nëpër stadiume. Rasti më i fundit u shënua në takimin e Ligës së Kampionëve mes AEK Athinë...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com