E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Sri Lanka

Etiketim: Sri Lanka

Sulmet në Sri Lanka: Mbulimet e fytyrës ndalohen pas gjakderdhjes së...

Sri Lanka ka ndaluar mbulesat e fytyrave në publik, pas një sulmi vetëvrasës në të dielën e Pashkëve që vrau të paktën 250 vetë...

Sërish shpërthime me bombë në Sri Lanka

15 persona kanë mbetur të vdekur, gjashtë prej tyre fëmijë, në shkëmbimin e zjarrit midis policisë dhe disa terroristëve në qytetin Kalmunai, në lindje...

Masakra në Sri Lanka, lehtësohet “barra” e dhimbjes

Autoritetet në Sri Lanka kanë rishikuar me ulje numrin e viktimave të shkaktuara nga shpërthimet kamikaze të së dielës së kaluar, nga 353 të...

Pas sulmeve terroriste në Sri Lanka, qeveria bllokoi të gjitha rrjetet...

Pas sulmeve terroriste në Sri Lanka, qeveria mori vendimin drastik për të bllokuar mediat sociale. Qëllimi i tyre ishte të ndalonin përhapjen e "lajmeve të...

Tragjike/ Bilioneri humb tre fëmijët e tij në sulmin e Sri...

Bilioneri dhe zotëruesi i ASOS, Anders Holch Povlsen ka humbur tre nga katër fëmijët e tij në sulmin e Sri Lankës gjatë pashkëve të...

Shkon në 290 numri i viktimave në Sri Lanka

Festa e Pashkës dje u përgjak në Sri Lanka prej sulmeve të koordinuara terroriste në kisha dhe hotele luksoze. Për pasojë, sipas CNN deri...

Sri Lanka, shkon në 207 numri i viktimave, qeveria: ‘Shtetrrethim’

Tetë shpërthime vdekjeprurëse kanë ndodhur mëngjesin e sotëm të Pashkëve në tre kisha të Sri Lankas, një prej të cilave në kryeqytetin Colombo dhe...

Sulmi në Sri Lanka, Meta: Terroristë mizorë përdorin besimin fetar për...

Presidenti i Republikës Ilir Meta përmes një qëndrimi në rrjetin social “Facebook”, reagoi pas sulmit terrorist të ndodhur në 3 kisha dhe tre hotele...

Masakra në Sri Lanka, vjen reagimi i parë nga politika shqiptare

Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu përmes një statusi në Facebook, reagoi pas sulmit terrorist të ndodhur në 3 kisha dhe tre hotele në Sri Lanka. Ai...

Përgjaken Pashkët në Sri Lanka, mbi 20 viktima nga shpërthimet në...

E diela e Pashkëve është përgjakur në Sri Lanka, si pasojë e 6 shpërthimeve në tri kisha dhe në dy hotele. BBC raporton se nga...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...