E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Sport

Etiketim: Sport

Po shkëlqen në Holandë, Barcelona shfaq interes për yllin e Dortmund

Pothuajse 10 vite pas nënshkrimit me Zlatan Ibrahimovic për 69 milionë euro, Barcelona ka kthyer vëmendjen nga një futbollist me cilësitë e sulmuesit të...

Solskjaer përpilon listën e dëshirave, United gati të “thyej” bankën

Pasi arriti të bind Ole Gunnar Solskjaer për firmosur deri në vitit 2022, Manchester United është gati të hap thesin për në merkaton e...

Pasuesi i Suarez, Barcelona “peshkon” në Bundesligë

Sulmuesi i Eintracht Frankfurt, Luka Jovic është ndër emrat më të lakuar për momentin në merkato. Sezoni aktual që po kalon ka tërhequr vëmendjen e...

Bernard Challandes: Danimarka test i mirë, fokusohemi te Bullgaria

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, doli në konferencë për shtyp para ndeshjes miqësore me Danimarkën. Një ndeshje të  cilën zviceriani e konsideron si testin...

Reali dorëzon ofertën, Chelsea merr vendimin për Hazard

Mbyllja e merkatos nga UEFA duket se ka shkaktuar kaos te Chelsea, që përpos mungesa në hyrje duhet të bind futbollistët aktual për të...

Të ecësh për sport dhe shëndet

Të gjithë janë dakord që për të qenë në formë dhe shëndet kemi nevojë të bëjmë të paktën 10 mijë hapa në ditë. Por...

Edi Rama: Ligj të ri për sponsorizimet në sport dhe kulturë

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në ceremoninë e inaugurimit të arena sportive “Dhimitraq Goga” në Durrës, aktivitet i organizuar nga Akademia Goga Basket. Në...

Revolucioni kap dhe pankinën, Cungu në “pole-position

Nëse të bie rasti të hysh në një qendër biznesi por jo vetëm, natyrisht që provon dyert të cilat nëse nuk je i vëmendshëm...

Shpallen kampionë, por peshëngritja është sport i harruar

Se sporti në Shqipëri është në krizë, nuk është lajm. Përjashto futbollin, ku pjesëmarrja është masive si rezultat i globalizmit dhe marketingut, pjesa tjetër...

Sot luhen Greqi-Kroaci dhe Zvicër-Irlandë e Veriut

Sot në mbrëmje luhet ndeshja e kthimit e “playoff”-it mes Greqisë dhe Kroacisë. Skuadra kroate vjen në këtë sfidë me avantazhin 4-1 të ndeshjes së...

EDITORIAL

Reagime të forta nga SHBA dhe Britania e Madhe: Zhgënjim dhe pikëpyetje për gjyqin e Tahirit

Dënimi i Saimir Tahirit vetëm me 3 vjet shërbim provë dhe rrëzimi i akuzave për trafik droge...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com