E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Spektakel

Etiketim: spektakel

VIDEO/ Gola dhe spektakël, Liverpool i fut frikën Premier League

Liverpool është siguria e vetme pas pesë javëve të para të Premier League. Skuadra e Jurgen Klopp I shtoi fitoren e pestë radhazi serisë...

Festivali i balonave, spektakël në qiejt e Francës

Më shumë se 400 balona me ajër të nxehtë, u ngritën njëkohësisht në qiell, në Chambley Bussieres të Francës, ku edhe mbahet një nga...

Sytë nga qielli këtë mbrëmje, hëna premton “spektakël”

Mbrëmjen e sotme do të ndodhë eklips i pjesshëm i hënës që do të jetë i dukshëm pothuajse në të gjithë botën. Sigurisht, nëse...

“Harku i Triumfit të Qerimajve”/ Spektakël që nuk duhet humbur, tre...

Amfiteatri i Liqenit të Tiranës do të mirëpresë si rrallëherë në skenën e tij tre breza artistësh brenda së njëjtës familje. Bëhet fjalë për...

Motra e Icardit do të marrë pjesë në spektaklin italian

Mauro Icardi nuk po kalon një periudhë aspak të mirë në karrierën e tij sportive, pas problemeve me trajnerin Spalletti, që u shoqëruan me...

FOTOT / Super Hëna, spektakël në qiellin e Shqipërisë

Super Hëna u shfaq sot spektakolare në qiellin shqiptar, dhe po kështu ajo do të jetë edhe më 21 mars. Një superhënë ndodh kur një...

Mbërrin Viti i Ri 2019 dhe në Australi, spektakël fishekzjarresh

Vendet në mbarë botë festojnë sot natën e ndërrimit të viteve. Por çdo vend në orë të ndryshme. Fishekzjarre madhështore kanë ndriçuar qiellin e Sidnejt...

Sonte ka spektakël, luajnë Juventus, Real Madrid, Bayern dhe Manchester United

Në “Dacia Arena” të Udines Juventus do të tentojë sot të marrë tre pikët e radhës në “Seria A”, për të shkuar te statistikat...

Chelsea i Sarrit e nis me spektakël, shkatërron Huddersfield-in (VIDEO)

Nis në mënyrën më perfekte të mundshme aventura e Maurizzio Sarrit në krye të Chelsea-t. Skuadra londineze ka fituar me lehtësi 3-0 në transfertën...

Florian Marku shkatërron serbin që në raundin e parë: Unë mund...

Florian Marku e ka mbajtur fjalën duke fituar ndeshjen e MMA ndaj serbit Sladjan Dragisic. Në pallatin e sportit “Asllan Rusi” sportisti shqiptar ka...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com