E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Specialistët

Etiketim: Specialistët

Specialistët e udhëtimeve këshillojnë: Jo të vetëm në kanione!

Specialistët ngrenë shqetësimin se rreziqet që kanosen gjatë eksplorimit të kanioneve apo shpellave janë të larta, ndaj këshillojnë marrjen e një shoqëruesi, qoftë edhe...

Përdorimi i pesticideve/ Specialistët: Nuk mund të shmangen, por duhet kujdes

Gjatë ciklit biologjik perimet preket nga sëmundje të ndryshme që duhen luftuar me pesticidet përkatëse. ” Janë dy ose tre insekte për zonën që ne...

Specialistët kundër Panucci-t: Dështoi në të gjithë vendimet

Pas humbjes kundër Skocisë, specialistët e futbollit në vendin tonë kanë kritikuar trajnerin Panucci për zgjedhjet e bëra. Fillimisht është Sulejman Starova, ish-trajneri i...

Ngrohja Globale, ekspertët paralajmërojnë zhdukjen e bimësisë

Specialistët e huaj thonë se, gjysma e bimëve dhe jeta e kafshëve do të zhduket, nëse ndryshimet klimatike do të çonin në një ngritje...

VIDEO/ Specialistët vënë alarmin: Liqeni shqiptar është mbushur me lëndë kimike

Ujërat e liqenit të Knallës në hyrje të Shëngjinit janë ndotur. Dyshohet për lëndë kimike. Situata pranohet edhe nga Drejtoria Rajonale e Mjedisit në Lezhë....

EDITORIAL

Reagime të forta nga SHBA dhe Britania e Madhe: Zhgënjim dhe pikëpyetje për gjyqin e Tahirit

Dënimi i Saimir Tahirit vetëm me 3 vjet shërbim provë dhe rrëzimi i akuzave për trafik droge...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com