E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Spanje

Etiketim: Spanje

Ushtria u vjen në ndihmë spanjollëve – Shirat e rrëmbyeshëm shkaktojnë...

Në Spanjë janë thirrur në ndihmë njësitë militare, të cilat të Premten kanë zbarkuar në terren për të dhënë ndihmën e tyre pas përmbytjeve...

5 të vdekur pas përmbytjeve në Jug-Lindje të Spanjës

Pesë persona kanë vdekur dhe 3.500 janë evakuuar nga shtëpitë e tyre pas përmbytjeve, që kanë goditur prej dy ditësh pjesën juglindore te Spanjës. Lumenjtë...

Mbi 600 mijë qytetarë dalin në protestë

Katalonja zbret sërish në shesh, dhe i kërkon partive që i përfaqësojnë të bashkohen me objektiv pavarësinë nga Spanja. Nuk e kanë harruar ëndrrën...

Spanjë, i bie smartphoni teksa bën xhiro, një tjetër pasagjer e...

‘Pashë një person disa radhë përpara meje që i ra smartphone dhe arrita ta kap fluturimthi’. Kështu shkruan përdoruesi ‘sirsammy15’, që ka ndarë në Youtube...

Piloti nuk po dukej askund, pasagjeri e drejton vetë avionin për...

Një burrë që ishte nisur me familjen për të shkuar me pushime nga aeroporti i Mançesterit përfundoi duke e drejtuar vetë aeroplanin me të...

Bursa studimi për në Spanjë?! Kriteret që duhet të plotësoni

Studentët e Universitetit të Tiranës tashmë kanë mundësinë që të aplikojnë për bursa brenda datës 20 qershor të këtij viti në Universitetin Valladolid, në...

Festivali me dema në Spanjë nis keq, plagosen 3 persona

Një person u godit nga demi dhe dy të tjerë  pësuan traumë në kokë gjatë ditës së parë të festivalit më të njohur të...

E trishtë në Spanjë/ Adoleshentët shqiptarë helmohen në kanalizime për t’u...

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e djeshme në portin e Bilbaos në Spanjë. Tre adoleshentë nga Shqipëria kanë tentuar të hipin në tragetin...

Spanjë: Sanchez do të përballet me votimin e 23 korrikut për...

Parlamenti thellësisht i fragmentuar i Spanjës do të votojë nëse do të konfirmojë Pedro Sanchez si kryeministër më 23 korrik, një datë që ai...

Spanjë, një zjarr jashtë kontrolli përfshin Katalonjën

Qindra zjarrfikës dhe ushtarakë janë mobilizuar sot dhe përpiqeshin të vinin nën kontroll një zjarr që ka shkatërruar mbi 6500 hektarë në verilindje të...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com