E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Spanja

Etiketim: Spanja

VIDEO-LIVE/ Spanja me zëmër në dorë! Ja çfarë po ndodh me...

Skuadra e shpëtimit ka filluar punën e saj për të hyrë në tunel. Tetë të dërguarit e skuadrës “Hunosa” do të duhet të zbresin...

“Më pëlqen Spanja dhe Anglia”, Perisic trondit tifozët e Interit

Ivan Perisic thotë se ishte tunduar që të largohej nga Interi për Manchester United, vitin e kaluar. Anësori kroat ishte shumë i lidhur me...

Dorëzohet Spanja, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

Një lajm shumë i mirë për sportin e Kosovës sapo ka ardhur nga Spanja. Qeveria e këtij vendi ka marrë vendim që tani e...

Studimi: Spanja është vendi më i mirë mikpritës për refugjatët në...

Një studim i ri nga Qendra Kërkimore e Pew ka zbuluar se 86% e spanjollëve mbështesin refugjatët, ku përqindja më e lartë e 18...

Spanja kundër korrigjimit të kufirit: Precedent për Katalonjën

Spanja deklarohet pro njohjes së Kosovës, në rast të arritjes së një marrëveshjeje me Serbinë, por thotë se është kundër ndryshimit të kufijve. Mediat...

Spanja shpall zyrtarisht kandidaturën për Europianin 2028

Spanja kërkon që të që të organizojë kampionatin Evropian të futbollit 2028-të. Kryeministri Pedro Sanchez së bashku me kreun e Federatës Luis Rubiales janë...

Spanja mund Anglinë në super sfidën e Ligës A, Shaw dëmtohet...

Spanja e ka nisur me këmbën e mbarë aventurën në Ligën e Kombeve. Skuadra e Luis Enriques ka fituar 2-1 në “Wembley” ndaj Anglisë....

Spanja shumë e fortë për Shpresat, na mundin me tre gola

Kombëtarja U-21 ka humbur në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Europianit të kësaj moshe përballë vendasve të Spanjës me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Spanja, vendi europian që merr më shumë emigrantë

Spanja ia ka kaluar Italisë si destinacion kryesor për emigrantët që kalojnë Mesdheun për të arritur në Evropë. Shifrat më të fundit të agjencisë kufitare...

Drogë dhe varfëri, Spanja lufton kundër trafikut të drogës

Thinjoshi Francisco Mena është një njeri i kërkuar. Takimi me të në lokalin spanjoll të fshatit piktoresk San Roque ndërpritet shpeshherë nga telefonatat. „Sapo...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...