E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Spanja

Etiketim: Spanja

E bujshme nga Spanja, edhe Neymar në revolucionin e Barcelonës

Barcelona bën hapa pas. Kur të gjithë prisnin shkarkimin e Ernesto Valverde, vendimi i klubit “blaugrana”, ose më saktë ai i presidentit Bartomeu ishte...

Spanja paralajmëron krizë ekonomike në BE

Banka e Spanjës u bëri thirrje vendeve të eurozonës të ngrisin një skemë të sigurimit të depozitave për të krijuar një fond stabilizimi, përderisa...

Spanja rritje rekord në Europë! Historia e shkurtër e një “mrekullie”...

Të dhënat e fundit të Eurostat flasin qartë. Në tremujorin e fundit të vitit 2018, Gjermania është në vendnumëro me rritjen ekonomike, Franca në...

Italia fiton dhe dhuron spektakël, Spanja mund me vuajtje Norvegjinë (VIDEO)

Italia i ka nisur në mënyrën më të mirë eliminatoret “Euro 2020”, duke fituar 2-0 ndaj Finlandës në duelin e zhvilluar në Friuli. Mancini...

Spanja vendi më i shëndetshëm në botë, ja ku renditet Shqipëria

Sipas një klasifikimi të agjencisë Bloomberg, për vendet më të shëndetshme në botë, Spanja ka mundur për herë të parë Italinë, duke u vendosur...

Spanja kryeson në Evropë, Top 15 talentët

Futbolli spanjoll e ka thënë fjalën në vitet e fundit si me klube ashtu edhe me kombëtare. Klube si Real Madrid e Barcelona dominojnë...

VIDEO-LIVE/ Spanja me zëmër në dorë! Ja çfarë po ndodh me...

Skuadra e shpëtimit ka filluar punën e saj për të hyrë në tunel. Tetë të dërguarit e skuadrës “Hunosa” do të duhet të zbresin...

“Më pëlqen Spanja dhe Anglia”, Perisic trondit tifozët e Interit

Ivan Perisic thotë se ishte tunduar që të largohej nga Interi për Manchester United, vitin e kaluar. Anësori kroat ishte shumë i lidhur me...

Dorëzohet Spanja, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

Një lajm shumë i mirë për sportin e Kosovës sapo ka ardhur nga Spanja. Qeveria e këtij vendi ka marrë vendim që tani e...

Studimi: Spanja është vendi më i mirë mikpritës për refugjatët në...

Një studim i ri nga Qendra Kërkimore e Pew ka zbuluar se 86% e spanjollëve mbështesin refugjatët, ku përqindja më e lartë e 18...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Burgosja e Suelës, siç talebanët burgosin gazetarët amerikanë

Nga Miranda Haxhia E dashur Suela Musta, Sa gabim e kanë kolegët e dashamirët që emrin tënd e lidhin kaq...

Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve….

Nga: Endira Bushati * Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve.... Suela Musta, sot është në burg... Informacionet...