E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Spak

Etiketim: spak

Dako i pari në SPAK, hetimi për shitblerjen e votave do...

Dosja "339/1" për hetimin e shitblerjes së votave në zonën e Durrësit ku është i dyshuar edhe ish-kryebashkiaku Vangjush Dako do të jetë e...

Palushi: SPAK-u duhet të ndëshkojë ata që janë në pushtet

Enton Palushi, kryeredaktor i gazetës “Mapo”, deklaroi në Ditari në A2 se Ambasada Amerikane po publikon videomesazhet shpjeguese mbi vetting-un, Gjykatën Kushtetuese dhe SPAK-un...

Si ambasadorët gënjyen vazhdimisht për krijimin e SPAK-ut

Një nga refrenet më të përsëritura pas miratimit të reformës në drejtësi është ai i krijimit “së shpejti” të Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK)—njesisë...

Zbulohet shuma/ Ja sa do i kenë rrogat prokurorët e SPAK-ut

Ngritja e institucioneve të reja të drejtësisë, në mënyrë të veçantë të Strukturës së Posaçme Antikorrupsion (SPAK), që do të merret me hetimin e...

Gent Ibrahimi, kryetar i KLP deklaron: SPAK-u nis punën në shtator...

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi, në një intervistë për DW paraqet argumentat pse me SPAK-un në Shqipëri do të fillojë...

Me 15 kandidatë zyrtarë në garë, kreu i KLP konfirmon kur...

Pas konfirmimit të 15 kandidatëve zyrtar si pjesë e strukturës më të fortë të drejtësisë shqiptare të hetimit për korrupsion të zyrtarëve të shtetit,...

Emrat ”big” që u përjashtuan nga SPAK

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela nuk ka arritur që të bëhet pjesë e listës me 15 kandidatët që do të...

Konfirmimi i 15 prokurorëve të SPAK, nis mbledhja e KLP

Ka nisur mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë ku do të konfirmohen emrat e 15 prokurorëve që do të bëhen pjesë e Strukturës...

SPAK, Besim Hajdarmataj pyetet për dosjet e “nxehta” dhe përgjimet nga...

Ka mbaruar në Këshillin e Lartë të Prokurorisë intervistimi i prokuroritë të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj. KLP e ka pyetur prokurorin për dosjet më...

Intervistohen 4 kandidatët e parë për SPAK, Ibrahimi s’përjashton mundësinë që...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë nisi sot procesin e intervistimit të 23 kandidatëve të mbetur për Strukturën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com