E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Soros

Etiketim: Soros

Basha: S’kam marrë bursë nga Soros

Kryedemokrati Lulzim Basha, gjatë intervistës për emisionin "Çim Peka LIVE", mohoi të ketë marrë bursë nga Fondacioni i George Soros "Për Shoqëri të Hapur"...

101 arsyet pse Komisioni i Venecias është i kapur nga Sorosi...

Dokumenti i Venecias a ishte i papërgatitur nga emisarët e ''rilindjes'', deklaratat e ministres së Radarëve dhe anëtarëve të dosjes “184” dhe “339”. Pse...

Veliaj, Spiropali dhe shokët e tyre, u shkolluan nga Sorosi

Sa e ka kapur Fodacioni Shoqëria e Hapur Arsimin në Shqipëri? Kjo ka qenë tema e diskutimit në studion e lajmeve të Fax news...

Berisha për Soros: I dha të gjitha pushtetet Ramës

Pas Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe ish-kryeministri Sali Berisha është artikuluar qartë dhe publikisht kundër Soros. Në një prononcim për mediat pas mbledhjes...

Frankfurter Allgemeine Zeitung, tregon se si u bllokua nga Hungaria, që...

Gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung: Hungaria bllokoi zgjedhjen e Timmermans si Kryetar i Komisionit Evropian, sepse është njeri i ngushtë me Soros. Artikulli i plotë: Triumfi...

RAPORTI I PLOTË- Fondacioni Soros kërkoi që minierat e Trepçës t’i...

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hashtag.al ka...

“Balkan Insight”: Presidenti shqiptar kërkon që vendi të shmangë “Planin e...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta akuzoi miliarderin amerikan George Soros si përgjegjës për atë që e quajti një “komplot” që synon kapje totale të...

Fondacioni Soros kërkoi që minierat e Trepçës t’i jepen Serbisë

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hashtag.al ka...

Sorros, pagatori i padrejtësisë si epidemi botërore

Nga: Petrit Vasili Sorros, tash së fundi në OKB na qenka zotuar se do të mbështesë siç proklamon vetë nismën "Justice 2030, Time for action",...

Manjani: Drejtësia ju dorëzua haptazi qeverisë, pasi…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një status në facebook, shkruan se duhet të debatohet fakti se drejtësia është dorëzuar tek qeveria, dhe se...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com