E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Soreca

Etiketim: Soreca

Zgjedhja e kryeprokurorit dhe anëtarëve të KED, BE: Reforma në Drejtësi,...

Menjëherë pas zgjedhjes së Kryeprokurorit të ri të Përgjithshëm, ka ardhur reagimi i parë ndërkombëtar. Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, shkruan në “Twitter”...

Si u përjetua tërmeti nga stafi i BE? Luigi Soreca: Të...

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca në konferencën për media dha garancinë e BE-së për të ndihmuar rindërtimin e Shqipërisë pas goditjeve...

Soreca: BE do të ndihmojë Shqipërinë pas tragjedisë së tërmetit

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca u shpreh unioni do të ndihmojë popullin shqiptar pas tragjedisë së tërmetit. "Histori që të thyejnë zemrën...

BE mobilizon mbështetje shtesë për emergjencën e krijuar pas tërmeteve vdekjeprurëse

Pas tërmetit me fuqi 6.3 ballë dhe pas-goditjeve të shumta që tronditën Shqipërinë që nga 26 Nëntori, Mekanizmi i Mbrojtjes Civile të Bashkimit Evropian...

“JO” për negociatat, Soreca: Ju lutem mos hiqni dorë

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar pas vendimit negativ për  negativ për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut...

Integrimi në BE, Soreca: Në funksion të 13 tetorit vijoni reformat

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca është takuar me Johannes Hahn, ku ka bërë të ditur se në funksion të Integrimit të Shqipërisë...

Integrimi në BE, Soreca tregon ku ndodhet Shqipëria

''Shqipëria është në fund të fillimit jo në fillim të fundit të anëtarësimit të saj në Bashkimin Evropian''. Kjo është deklarata e ambasadorit të...

“Zâ Fest” nis sot në Theth, Soreca: Rrugës drejt Thethit, ngjyra...

Natyra mahnitëse e Thethit do të mirëpres sot nisjen e festivalit “ZA Fest” 2019. Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca pasi ka...

Deklaratat për Teatrin, reagon Soreca: U nxorën jashtë kontekstit

Reagimet e shumta për deklaratat e bëra sot për Teatrin Kombëtar, kanë bërë që Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë Luigi Soreca të sqarohet...

Lubonja: Teatri një test. Disa pyetje për ambasadorin Soreca

Analisti Fatos Lubonja e shikon si një test për mënyrën si bën politikë kryeministri Edi Rama çështjen e Teatrit Kombëtar. Në studion e News24,...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...