Ballina Etiketimet Sonila Qato

Etiketim: Sonila Qato

Ministrja Qato në biznesin social në Lezhë: Synojmë punësimin e grave...

Ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Sonila Qato, e shoqëruar nga zëvëndës ministrja e Shëndetësisë dhe Çështjeve Sociale, Bardhylka Kospiri, vizituan në Kallmet...

Ministrja Qato: Sipërmarrja me një draft të vetëm për paketën fiskale

Paketa fiskale tashmë është në dorë të biznesit dhe po diskutohet në të gjithë aktorët. Në një prononcim për TV SCAN, Ministrja e Shtetit për...

Qato mëngjes pune me përfaqësuesi socialist i biznesit, Bregasi: Të kënaqur...

Ministrja e re e Shtetit për Sipërmarrjen, Sonila Qato ka zhvilluar sot një mëngjes pune me përfaqësues të biznesit në vend. Kreu i “Biznes Albania”,...

22 vite pritje, deputetit i buzëqesh fati për pronat. Ja thotë...

Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen, Sonila Qato, teksa ishte duke mbajtur fjalën në Kuvend deklaroi se familja e deputetit demokrat, Oerd Bylykbashi, pas 22...

Deputeti i PD merr kompensimin e pronave, lajmin ia jep...

Pas 22 vitesh familja e deputetit demokrat të Durrësit, Oerd Bylykbashi, merr kompensimin për një pronë që kësaj familje i është marrë në kohën...

I del kundër ministrit të saj, Qato: Administrata në fushatë

Mospërdorimi i administratës publike në fushatë ishte një nga pikat e paktit Rama-Basha. Kështu, mjaft institucione janë kujdesur të lëshojnë urdhra të veçantë për...

Kompensimi i pronave me pyje – Qato: Kemi 50 mijë ha...

Agjensia e Trajtimit të Pronave do të përdorë pyjet për kompensim për pronat dhe në dispozicion  të saj janë 50 mijë hektarë. Drejtorja e...

Qato: Formula e re e vlerësimit të provave nuk ndryshon

Kompensimi i pronave do të vijojë sic ka nisur, nuk ndikon vendimi i Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e dy pikave të nenit 6. Drejtoresha e...

Kompensimi, 24 mln USD dhe 23 mijë ha tokë për ish-pronarët

Në Agjencinë e Trajtimit të Pronave ka nisur kompensimi fizik dhe financiar për vendimet e dhëna në vitet 93-94. Pasi bëhet vlerësimi ekonomik nga...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...