Ballina Etiketimet Sonila Qato

Etiketim: Sonila Qato

Kandidatura/ Kush mund të jetë kreu i ri i Autoritetit Rrugor...

Ish drejtoresha e Tatimeve Vasilika Vjero është një prej kandidaturave kryesore për të drejtuar Autoritetin Rrugor Shqiptar duke pësuar në detyrë drejtuesen e dorëhequr,...

Nga Tiranë-Elbasan, te Bypass-i i Fierit/ Qato konfirmon datat se kur...

Drejtoresha e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato ka konfirmuar edhe një herë se aksi rrugor Tiranë-Elbasan pritet të jetë tërësisht funksional për qarkullimin e...

Unaza e Re, kryetarja e ARRSH: S’kualifikohen ofertat e paraqitura!

Kryetarja e ARRSH, Sonila Qato në një dalje për mediat njoftoi se janë s’kualifikuar të gjitha ofertat e paraqitura për lotin e parë e...

Ministrja Qato: Kryeministri dhe qeveria të gatshëm për dialog me studentët

Protestës së studentëve qeveria i është përgjigjur me gadishmërinë për plotësim të menjëhershëm te 8 kërkesave, por  vetëm përmes dialogut. Prej ditësh kryeministri Edi Rama...

A rrezikohet pas paralajmërimit të Ramës për shkarkime? Si përgjigjet ministrja...

Ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Sonila Qato ishte e ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ në News24. E pyetur nëse ndihet e rrezikur...

Bizneset e reja në inovacion, Qato: Ligj i ri, lehtësi fiskale...

Qeveria po përgatit një ligj të ri, i cili synon krijimin e lehtësive fiskale për sipërmarrësit e rinj të fushën e teknologjisë dhe inovacionit”....

Qato: Skema e re e ndihmës ekonomike, sistemi i pikëzimit përjashton...

Ndihma ekonomike është vetëm për më të varfërit , ndërsa për këdo që del nga kjo skemë, ndihma e qeverisë duhet të jetë punësimi....

Qato: Kemi nisur reformë të inspektorateve

Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen, Sonila Qato e ftuar në "Tonight Ilva Tare" paralajmëron reformë në sistemin e inspektorateve. Qato: Jemi duke bërë reformën e...

Qeveria do të falë 11 mijë gjoba

Një lajmi i mirë për bizneset. Rreth 11 mijë gjoba që ato kanë marrë në këto vite pritet të anulohen. Ministrja e Shtetit për...

Qato: Për të krijuar Zonën e Lirë Ekonomike Rajonale duhet të...

Fjala e Ministres së Shtetit për Sipërmarrjen, Sonila Qato, gjatë sesionit të trete me temë “Zona ekonomike rajonal, bashkëpunimi ndërkufitar, CIF”, pjesë e konferencës...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com