E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Sokol Balla

Etiketim: Sokol Balla

Presidenti Nishani në Top Story: Ja pse nuk mora pjesë në...

Vendi feston 104-vjetorin e Pavarësisë në një vit kur shqiptarët rigjetën krenarinë kombëtare me fanelën Kuqezi, por edhe retorikën e krerëve të politikës për...

Sokol Balla: Efekti boomerang i të qenit superstar i Edi Ramës

Nga Sokol Balla Edi Rama bëri përsëri lajm në Greqi. Në një intervistë për një gazetar të njohur grek, megjithëse në një orë të vonë...

Trump, fituesi i Big Brother

Sokol Balla (Uashington) Në Starbucks Coffee në C Street, në Uashington, radha e gjatë e njerëzve ishte e zhurmshme të mërkurën në mëngjes. Të bardhë,...

Kur shteti s’kërkon falje!

Duhet një nisëm ligjore në parlament, procese të mirëfillta ligjore në gjykata. Kërkon mund, kohë dhe para, por shteti këtë duhet ta bëjë. Këtë...

Hashash, Manjaniuana!

Pas këtij debati të ri mbi kanabisin, gjithsesi nuk do të zgjidhet asgjë. Ushtria nuk do të dalë e me siguri as Manjani nuk...

Clinton vs Trump dhe Shqipëria

Hillary Clinton dhe Donald Trump u përballen në debatin e tyre të fundit më pak se tre javë nga zgjedhjet më të jashtëzakonshme presidenciale...

Basha i PD dhe Luli i amerikanëve

Sepse amerikanët të mbrojnë edhe kur je një bir kurve, por ama “i tyri”....Pas 21 janarit, kur në një takim në zyrën në bashki,...

Meta: S’më ka shkuar kurrë mendja që të bëja 71 vota...

Kryetari i Kuvendit dhe kreu i LSI-së, Ilir Meta foli sot në emisionin “Top Story” të Sokol Ballës lidhur me miratimin e reformës në...

Shfaqja e fundit e komunizmit

Ndërkohë qindra mijëra shqiptarëve me pushime, u ofrohet edhe këtë vit, më shumë stres sesa komoditet në vendin e tyre. Ndërsa rruga e re...

Rreziku i parë i reformës në drejtësi

"Por ndërsa nuk e dimë akoma përse ky nen u shtua në variantin final të ligjit për SPAC, është e qartë ama rrezikun që...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Turma dhe diktatori i merituar

Nga Curzio Malaparte, për fundin e Mussolinit (Fragment) Ç’rëndësi kishte për mua në kishte gabuar, në kishte kryer...

Atdheu të vret për dy gisht arë e për dy gisht fytyrë

Atdheu që s’më pret Nga Helena Halilaj, pedagoge Sot ditët e Shqipërisë janë të vështira për tu shkruar me...