E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Socialiste

Etiketim: socialiste

Gjykata nuk ia dha mandatin e kryebashkiakes, reagon Sako: Ja cili...

Gjykata e Durrësit ka vendosur të mos i japë mandatin kandidates socialiste, Valbona Sakos, që fitoi ne votimet e 30 qershorit. Sipas gjykatës, arsyeja e...

Ironia e ish-deputetit dhe mikut të Ramës: Urime daj. Të fitoç...

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Andis Harasani, dikur dhe mik i afërt me kryeministrin Edi Rama, ka ironizuar votimet e 30 qershorit. Në një postim...

Reagimi i parë nga PS për deklaratat e Presidentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Ermonela Felaj, ishte e ftuar këtë të mërkurë në “Abc News”. Ajo komentoi deklaratën e Presidentit Meta, i cili më...

Gjylameti për djegien e mandateve: Frikë për reformën në drejtësi

Frika për reformën në drejtësi dhe zgjedhjet lokale janë për deputeten socialiste Blerina Gjylameti shkaqet kryesore të lënies së mandateve të deputetëve të opzoitës....

Protesta te “Astir”, Braimllari: Ramës i ka ardhur fundi

Deputeti i LSI-së Endrit Braimllari deklaroi sot në protestën e banorëve të "Astir" se korrupsioni me projektin e Unazës së Re tregon për kriminalizimin...

Largimi i Bushatit, ish-ministrja e PS: Vendimi i Ramës, i pakuptimtë

Ish-ministrja dhe ish-deputetja Partisë Socialiste, Ermelinda Meksi, e cila njëherësh është edhe pjesë e OSBE, në rolin e ekspertes për çështjet e mjedisit e...

Procedimi ndaj Tupes, ish-deputeti i PS mesazh Ramës: Jam gati ta...

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Nazmir Bilani ka reaguar pas vendimit të Policisë së Shtetit për të proceduar penalisht profesorin Edmond Tupen, për shkak të...

Ish-deputeti i PS mbështet studentët: Këtyre u duhet thënë ‘bravo çuna’

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Andis Harasani ka përshëndetur vendosmërinë e studentëve për të mos-pranuar rritjen e çmimeve të provimeve mbartëse. “Për këta djem e vajza...

Deputeti i PS: Kam komshi kancelarin e Austrisë, më tha ti...

Deputeti i Partisë Socialiste në Vlorë, Fate Velaj, në një status të publikuar në rrjetet sociale ka rrëfyer bisedën me kryeministrin e Austrisë Sebastian...

Reforma Zgjedhore, Balla: Gati për teknologji në zgjedhje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i pranishëm në tryezën e diskutimit për prezantimin e paketës së amendamenteve të kodit zgjedhor,...

EDITORIAL

Pse Erion Veliaj paradite në Pezë e lavdëroi, kurse në darkë e sulmoi Ilir Metën?

Nga Nikoll Lesi Për të parë shkallën e demokracisë së brendshme në PS mjafton të shikojmë një ndodhi...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com