E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Skoci

Etiketim: Skoci

Gerrard i jep një goditje të rëndë Grezdës, ja vendimi përfundimtar

Eros Grezda nuk do të jetë pjesë e skuadrës së Rangers në Portugali javën e ardhshme, sipas agjentit të sulmuesit. Trajneri Steven Gerrard ka...

“Goal.com” bën skanerin e Shqipëri-Skoci, ja si e parashikon duelin që...

Skocia përballet me një test kundër Shqipërisë, në Ligën e Kombeve, të shtunën në mbrëmje. Të besuarit e Alex McLeish e nisën këtë kompeticion...

“Shkuma party” jo në Dhërmi, por në Skoci

Qindra studentëve të Universitetit St Andrews në Skoci festuan të mbuluar me shkumë, në nisje të sezonit të ri akademit. Kjo formë e festimit, që...

Skoci-Shqipëri, konfirmohen surprizat në formacionin zyrtar të ndeshjes

Kombëtarja shqiptare do të luajë pas pak minutash ndeshjen e dytë në Ligën e Kombeve në transfertën e vështirë ndaj Skocisë. Panucci surprizon sërish...

E pabesueshme/ Në Skoci vetëm gjyqtarët nuk e kuptojnë që është...

Nuk kanë fund çudirat në botën e futbollit, teksa në ndeshjen e Championshipit skocez mes Patrick Thirstle dhe Morton, ka ndodhur një gjë e...

Bunkeri që u ndërtua për “fundin e botës” (FOTO)

Këto foto tregojnë pamjet e një bunkeri bërthamor të braktisur prej vitesh. Ai u ndërtua në vitet e Luftës së Ftohtë në Sufolk, Britani...

VIDEO/ Fenomeni i rrallë në Skoci, shfaqet një tornado prej bore

Tornadot janë shtylla të dhunshme të ajrit, në shkallë të vogël, dhe ato tentojnë të arrijnë madhësinë deri në më tepër se 100 metra. Ato...

Dukuri e rrallë, ylberi pa ngjyra

Një fotograf ka kapur një ylber të jashtëzakonshëm në një nga fotografitë më të veçanta të peizazhit. Melvin Nicholson ka vizituar Skocinë perëndimore, udhëtim...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com