E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Skënder Minxhozi

Etiketim: Skënder Minxhozi

Më shumë se kaq, veç në i marrtë me gurë…

"Më shumë se kaq nuk ka ç’të bëjë një diplomat i huaj. Veç në marrtë gurët e rrugës e të thyejë dritaret e Parlamentit....

Rasti Shullazi dhe reforma në drejtësi

"Ka ardhur dhe ka ikur tashmë koha, që politika shqiptare ta mbajë larg CV-së së vet këtë personazh, që vetëm sa e ndot reputacionin...

A duhet shkuar vërtetë deri në Panama?!

"A duhet vërtetë që të shkohet deri në anën tjetër të botës, që të merret informacion për korrupsionin dhe shkeljet financiare të elitave politike...

Lu-Basha, lëvizje diplomatike në boshllëk

"Ky qëndrim i opozitës ndaj reformës po vendos në pozitë gjithnjë e më të vështirë edhe ndërmjetësimin amerikan. Më konkretisht, ai që po riskon...

Disa gabime taktike të protestës së Liqenit

"Së fundi, por jo më e parëndësishmja, duket se hedhja në sulm e opozitës për Parkun, apo edhe aktivizimi i saj në parlament, mund...

Një goditje në zemër të projektit europian

"Hetuesit dhe forcat policore duhet të gjejnë këto orë nëse atentatet e fundit në Bruksel kanë një lidhje direkte me arrestimin e Abdeslam, apo...

A janë zgjedhjet e parakohshme zgjidhje?!

"Nëse opozita hyn në zgjedhje tani, nën të njëjtën trysni të krijuar nga rënia e reformës, shanset e saj mund të ishin të rrezikuara,...

Rama-Meta dhe “Plani B” i reformës në drejtësi

"Qasja e dy krerëve të majtë ndaj “Planit B” shënon në fakt mënyrën sesi ata e lexojnë momentin politik. Ku reforma ze një vend...

Një emergjencë që po refuzojmë ta shohim

"Kriza humanitare e refugjatëve të luftës  në Lindjen e Mesme po i afrohet frikshëm Shqipërisë. Është momenti që qeveria shqiptare, por edhe institucionet e...

Po vjen reforma, po ikën gjumi, po lëshojnë nervat…

"Një arsye kjo mëse e mjaftueshme për të luajtur taktikisht, me qëllim shtyrjen sa më shumë të momentit të aprovimit të saj. Mundësisht deri...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...