Ballina Etiketimet Skënder Minxhozi

Etiketim: Skënder Minxhozi

Sherri që (paradoksalisht) nuk e lëkundi koalicionin

Megjithatë duket se Meta nuk e la pa “ngulur” një dhëmb në lëkurën e kryeministrit. Konferenca e shtypit dhe akuzat e skajshme të Manjanit...

Nga Donaldi tek Donaldi, në pritje të një “fermani”

Donald Lu nuk është përjashtimi nga rregulli, por është “normaliteti” i një raporti historikisht të vështirë, që vijon të mbetet i tillë edhe pse...

Vetingu është vetëm hapi i parë drejt rrugës së duhur

Vetingu kapërceu të enjten edhe pengesën e fundit që e mbante peng: Gjykatën Kushtetuese. Më në fund, pas një presioni të skajshëm që erdhi...

Kur Vatikani përze politikën dhe fton të varfërit

Krishtilindjet mes të varfërve dhe larg politikës, janë një formulë tejet e gjetur, për të cilën Kisha katolike duhet duartrokitur. Sepse kjo është përpjekje...

Sot është dita…

Sot është dita kur ne shqiptarët ballafaqohemi jo vetëm me ndarjen me të keqen, por edhe me ushtrimin e vështirë të koshiencës, për mënyrën...

A do t’i bindet Kushtetuesja këshillës së ‘Venecias’?!

...në sulm janë hedhur gjyqtarët e prokurorët, të cilët duken insistues në vullnetin për të penguar fillimin e zbatimit të asaj që u votua...

“Sinqeriteti” i një gjyqtari dhe reforma e bllokuar

Largimet ndëshkimore të shtetarëve “të këqinj” në vendet e vogla si ky i yni, pas një telefonate të ambasadorit amerikan, janë rëndom të mira...

Trump, Klinton dhe shqiptarët

Dimë që dikur biznesmeni Donald Trump ka sugjeruar hyrjen e trupave tokësore në luftën e Kosovës në pranverën e vitit 1999, por kjo është...

Fjalimi që preu me thikë normalitetin hipokrit

Mund të jesh dakord ose mund ta kritikosh fjalimin e Ramës, por nuk mund të mbetesh indiferent ndaj tij. Sepse kryeministri shqiptar polemizoi ashpër...

Bojkot, protesta apo vetëm njëra prej tyre?

Të motivosh sot protesta kundër qeverisë, është njëherësh e lehtë dhe e vështirë. E lehtë, pasi në tre vjet e kusur drejtimi të vendit,...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com