E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet Skënder Minxhozi

Etiketim: Skënder Minxhozi

Timonier, mbaje fjalën!

Problemet që Edi Rama rigjen në tavolinën e tij të punës janë të shumta dhe të jo të lehta për t’u zgjidhur. Ekonomia, vendet...

Si e shoh Kavajën dhe çfarë mund të ndodhë pas 18...

“Kavaja është bankoprova e zgjedhjeve të përgjithshme” – thotë Skënder Minxhozi në një përgjigje për forumin e sotëm në Dita rreth pyetjes: Si do...

Mandarinat e Ramës dhe zv.kryeministri i Kinës

Nga Skënder Minxhozi/ Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e tij në rrjetet sociale, me një postim “ekologjik”. Një foto me disa mandarina shoqëronin...

Mesazhi amerikan dhe ata që s’duan të dëgjojnë

Mesazhi i fundit i ambasadës së SHBA me shumë gjasë do të bjerë në vesh të shurdhët brenda çadrës. Pasi kjo është strategjia e...

Tahiri, ndërmjetësim ndërkombëtar për krizën apo kulisë shqiptare?

Në një plan hipotetik, largimi i Saimir Tahirit në këtë moment, mund të prodhohej nga dy faktorë kryesorë: nga një ndërmjetësim ndërkombëtar për të...

Një çadër e vogël

Nga Skënder Minxhozi/ E vogël jo vetëm si masë protestuesish. Sepse edhe ata janë pak. E vogël për nga argumentet që po jep me kalimin...

3 mars 1997, kur shteti digjte gazetën më të madhe të...

Djegia e gazetës Koha Jonë shënoi një faktor përshpejtues të krizës së rëndë politike, ekonomike e sociale që po kalonte asokohe Shqipëria. Pas një...

Pse shpërtheu Lulzim Basha

Qeveritë nuk rrëzohen me pak njerëz! Kjo aksiomë nuk ka nevojë për asnjë vërtetim, pasi është vërtetuar qindra herë nga historia. Kalimi i ditëve...

Minxhozi: Protesta e opozitës, e kopjuar. Rama duhet të ishte në...

Analisti Skënder Minxhozi ishte i ftuar në studion e lajmeve në Top Channel për të komentuar protestën e opozitës. Ai tha se protesta e...

Sherri që (paradoksalisht) nuk e lëkundi koalicionin

Megjithatë duket se Meta nuk e la pa “ngulur” një dhëmb në lëkurën e kryeministrit. Konferenca e shtypit dhe akuzat e skajshme të Manjanit...

EDITORIAL

Zyrtare nga KE: Negociatat me Shqipërinë nuk hapen

Këshilli i Komisionit Europian vendosi sot të mos hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Vendimi u...

FORUM

Adi Krasta: Nuk e mendoja kurrë se PS do prodhonte liderë hajdutë, injorantë, delitantë…

Adi Krasta, drejtuesi i emisionit “A Show” në News 24, gati e ka shastisur deputetin socialist Bashkin...

Prokuroria, në ditën e saj më të zezë në historinë e saj post komuniste

Nga Ylli Manjani - Askush nga mediat tona nuk pati as qejf e as bythë të botonte ato...