E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Situata e tensionuar

Etiketim: Situata e tensionuar

Situata e tensionuar me Iranin, ç’po ndodh në Gjirin Persik

Irani po e cilëson si armiqësor dhe provokativ propozimin për të formuar një koalicion evropian për skuadrilje ushtarake për të shoqëruar anijet çisternë përmes...

Situata e tensionuar, OSBE thirrje për vetëpërmbajtje

Krerët e OSBE-së, u ka bërë thirrje palëve politike të vetëpërmbahen dhe të respektojnë proceset demokratike të vendit. Në një deklaratë, OSBE u kërkoi...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com