E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Siriane

Etiketim: siriane

4 të rinj në Devoll grabisin refugjatët sirianë, arrestohen

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Devoll, ku 4 persona kanë dhunuar dy sirianë që gjendeshin në fshatin Vërnik, dhe i kanë grabitur...

Hynë ilegalisht në Kapshticë, kapen 9 emigrantë palestinezë e sirianë

9 emigrantë të paligjshëm janë kapur të martën në pikën kufitare të Kapshticës. Të gjithë i përkasin gjinisë mashkullore dhe se janë të moshave të ndryshme....

Mijëra sirianë kanë vërshuar në Shqipëri

Shqipëria raportoi rritjen e numrit të aplikimeve për azil. Krahasuar me 307 kërkesat në 2017-ën, deri në gusht të këtij viti u shënuan 3000...

Atentati: 600 mijë sirianë që vijnë dhe 500 mijë shqiptarë që...

Nga Artur ZHEJI. -Nuk është humanizëm, por thjesht një shërbim servil për të siguruar mbështetje ndërkombëtare dhe para. Një akt i çmendur, cinik dhe me...

Manjani: Rilindja duhet të jetë dakord me Pandeli Majkon

Ish-ministri Ylli Manjani ka përkrahur sot qëndrimin e ministrit për Diasporën, Pandeli Majko. Në një koment në Facebook, Manjani thotë se Majko mbajti qëndrim...

Kapen 11 sirianë, kërkojnë azil politik në Shqipëri

Fluksi i emigrantëve që vijnë nga vendet e lindjes vijon teksa vetëm këtë të martë policia kufitare ka ndaluar në afërsi të Bilishtit, disa...

Kush po kërkon azil në Shqipëri?

Në një kohë kur shqiptarët kanë shënuar rekord me kërkesat e azilit në Francë, Shqipëri po shihet si shpëtim nga lufta. Janë sirianët që i...

Trefishohet numri i sirianëve që përdorin Shqipërinë për në BE

Numri i sirianëve që kërkojnë të kalojnë tranzit nga Shqipëri drejt perëndimit, ka pësuar rritje tre herë gjatë muajit tetor. Këtë fakt e konfirmon...

Pagëzohet me emrin Angela Merkel Muhammed

Një vajzë e sapolindur në Gjermani, ka marrë emrin e kancelares gjermane, dhe quhet Angela Merkel Muhammed. Prindërit nga Siria, kanë thënë se arsyeja se...

Lindsay Lohan takohet me Presidentin Turk, me vete dhe një 7...

Aktorja amerikane Lindsay Lohan u takua me Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan për të diskutuar për refugjatë sirianë t cilët janë vendosur në veri...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...