E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Siri

Etiketim: siri

Mesazh nga Siria, Elona Shuli: Na merrni, këtu do ndodhë diçka...

Elona Shuli, është vajza 17-vjeçare nga Pogradeci që u largua drejt Sirisë 6 vite më parë me familjen dhe ku vetëm 14-vjeç në shtetin...

Jetojnë në kampin e ferrit/ Publikohen emrat e grave dhe fëmijëve...

Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin A Hawl në Siri. Në kushtet...

Emrat e grave dhe fëmijëve shqiptarë në kampin Al Hawl në...

Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin A Hawl në Siri. Në kushtet e...

Turqi-Siri, sulmi pranë një shkolle, 3 të vdekur

Tre persona raportohen të vdekur dhe 8 të tjerë të plagosur në kampin militantik kurd pas një sulmi me raketa. Ministri i Mbrojtjes i Turqisë...

Sulmi me bombë lë 14 viktima në qytetin e kontrolluar nga...

Një shpërthim bombe në një makinë vrau 14 njerëz, nëntë prej tyre civilë, të shtunën në qytetin e kontrolluar nga Turqia Al-Bab në veri...

Konflikti në Siri, Makron e Merkel shtojnë përpjekjet për ta zgjidhur...

Parisi do të jetë nikoqir i një samiti, që ka për synim të përfundojë konfliktin në Ukrainën lindore. Njoftimi është bërë nga presidenca franceze,...

Alvini rrëfen jetën në kampin ”Al-Hol”: Mami vdiq gjatë…

Alvin Berisha u kthye në Itali në 8 nëntor, pasi nëna e tij xhihadiste e çoi në Siri në vitin 2014. Ai është akoma...

Ndërhyrja ushtarake në Siri, Erdogan takon Trump në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan viziton sot Shtëpinë e Bardhë për bisedime me Presidentin e Shteteve të Bashkuara Donald Trump. Dy udhëheqësit pritet të...

Situata e nxehtë në Siri/ Erdogan në Uashington në kulmin e...

Këtë javë, Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan viziton Uashingtonin, ku do të takohet me Presidentin amerikan Donald Trump. Takimi shihet si mundësi për të...

Hysa: Shteti të përgjigjet për shqiptarët në Siri

Roald Hysa, Sekretar i Shoqatës së Hoxhallarëve të Shqipërisë, kërkoi nga shteti shqiptar që të bëjë më shumë për kthimin e shqiptarëve nga Siria. ''Aty...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...