E mërkurë, Gusht 21, 2019
Ballina Etiketimet Sindikata në Britani

Etiketim: Sindikata në Britani

Sindikata në Britani: Punëtorët duhet të marrin 3 ditë pushim në...

Fundjavat tre-ditore duhet të bëhen normë, kjo ishte kërkesa e sindikatës kryesore në Britaninë e Madhe, e cila argumenton se teknologjia e re krijon...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

Qeveri mblidh b*thën…

Nga Agim Xhafka - Pse qeveria kërkon taksa nga bizneset e plazheve? Pse ngelën tatimorët shezlong më shezlong dhe...

Paradoksi i populizmit

Nga Simon Johnson Mposhtja e populizmit, kërkon ballafaqimin me një realitet themelor:politikat e keqija ekonomike, nuk sjellin domosdoshmërisht...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com